Етнографічні експедиції – частина роботи працівників Краєзнавчого музею

Саме вони їздили Полтавщиною на розвідки, а тепер їх напрацювання – на сторінках збірника наукових статей. Виходить він із 2004 року, і це – вже 12 видання. Збірник має безліч розділів, серед яких – «Етнографічні дослідження», «Природничі науки» та «Археологічні дослідження».

Галина Галян – краєзнавець. Жінка згадує: у 90 роках дуже часто їздила в етнографічні експедиції, які проходили на теренах Великобагачанського, Гадяцького та Миргородського районів. А тепер з її працями можуть ознайомитися всі охочі, адже вони – на сторінках збірника наукових статей Краєзнавчого музею. 

Галина Галян, науковий співробітник етнографічного відділу Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Тоді теж доводилося самотужки перебиратися з місцини на місцину, бо автобуси не ходили майже. І так довелося спілкуватися безпосередньо з кожним інформатором.

Крім фольклору, під час таких поїздок збирали різні речі: серед них були і вишиті сорочки, і рушники, і різні елементи кухонного побуту. 

Галина Галян, науковий співробітник етнографічного відділу Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Часто люди просто віддавали свої народні предмети. Унікальні предмети із села Попівки: там сорочки – білим по білому та рушники з Полтавським рушниковим швом.

Завідуюча етнографічним відділом Краєзнавчого музею Марія Пісцова теж долучилася до наукової розвідки. Об'єктом дослідження стала діяльність шкіряного промислу на Полтавщині у XIX столітті. 

Марія Пісцова, завідуюча етнографічним відділом Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Від сорту шкіри залежала вартість продукції, (розглянула) які були найпоширеніші чоботи, а тоді черевики – жіночі та чоловічі. Як шевці працювали над цим: були витяжки, які шилися лише з одного шматка шкіри, і вони були найдорожчими.

Крім етнографії, збірник містить інформацію про археологічні дослідження, музеєзнавство та природничі науки.

Видається він з 2004 року за кошти обласного бюджету. Наклад – 150 екземплярів. 

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Звісно, з нами працюють відомі природознавці та археологи Полтавщини, і співробітники Національного музею-заповідника українського гончарства, Інституту археології Національної академії наук, відомі краєзнавці, історики.

Збірник статей адресований науковцям, студентам та просто тим, хто цікавиться історією рідного краю. Працівники музею говорять: перевагою є й те, що збірник можна буде переглянути не тільки в бібліотеці, а й на сайті музею в електронній формі.

Стрічка новин