Українські книжки – для школярів з порушеним зором

Діти, які не можуть сприймати інформацію зорово, теж вивчатимуть українські книги. Їх до Полтави у форматі аудіо привезли громадські організації. Протягом чотирьох місяців не професіонали, а діти-переселенці начитували різні твори. Фахівці усе це записали і нині представляють Всеукраїнський соціальний проект. Першими отримали книги учні спеціалізованої полтавської школи. Далі – бібліотеки. А вже незабаром, кажуть ініціатори ідеї, в інтернеті також можна буде вільно користуватись такими записами.

Для них важко знайти книги, які б можна було читати на дотик. Тобто, шрифтом Брайля. Інший варіант – слухати. Але те, що є в аудіоваріантах, батьки називають не кращими. 

Марина Бабець, керівник ВП ВГО «Генерація успішної дії» в Полт.обл.

- Звичайно, в інтернеті є багато аудіокнижок. Але всі вони – російською мовою. Потреба в книгах українською мовою, звичайно, існує. Також науково доведено, що аудіотекст, який озвучений дітьми для дітей, ефективно впливає на мозок людини.

Більше десятка громадських організацій на чолі з «Громадським дитячим інтернет-телебаченням і радіо «Веселка ТV» вирішили зробити те, чого раніше в Україні не було: діти-переселенці начитали книги для однолітків, які мають порушення зору, дислексію, труднощі в навчанні. Творів записали 20, вони зі збірки «Жменька слів для доброго настрою» української сучасниці Слави Світової.

Діна Ібрагімова, керівник проекту «Слухаємо з ВЕСЕЛКА ТV: діти для дітей»

- Цінність проекту в тому, що аудіокниги є сучасними, українськими і ще не начитувались на аудіоносії. А ексклюзивом є те, що начитували твори не професійні актори, не диктори, а саме діти. Вікова категорія – від 6 до 13 років.

Що з того вийшло – першими чують учні спеціалізованої полтавської школи №40, доки їм вручають збірки на флешках. Спочатку, кажуть організатори, у такому вигляді книги роздадуть у 30 школах-інтернатах країни та спеціалізованих бібліотеках. 

Діна Ібрагімова, керівник проекту «Слухаємо з ВЕСЕЛКА ТV: діти для дітей»

- Його буде поширено в мережі інтернет та на радіостанціях, що дозволить охопити всі регіони нашої країни та україномовних жителів світу. У вільному доступі створені дітьми аудіокниги з'являться 20 лютого цього року на офіційному ютуб-каналі «ВЕСЕЛКА ТV» після проведення презентації у 3 містах України: Київ, Полтава та Чернівці.

Самі діти, які озвучили книги, до Полтави не приїхали. Але представники дружньої організації внутрішньо переміщених осіб зізнаються: українці зі Сходу відрізняються від інших регіонів. Але хочуть запам'ятатись і добрим.

Наталія Діда, керівник проекту в Полтавській області

- Дуже складно було на початку вжитися у це нове місце. Ми хочемо в кожному місті, в кожному селі залишити часточку себе. Коли настане час – ми поїдемо додому, і щоб нас у Полтаві, Києві, Чернівцях згадували добрим словом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію