Депутати – не в корупції

Представників самоврядних громад взялися вчити, як протидіяти корупційним ризикам. Наприклад, розуміти, де може виникнути конфлікт інтересів і що з цим робити. «Круглий стіл» на таку тему для місцевих рад провели у середу в обласній адміністрації.

Електронне декларування найбільше лякає депутатів Диканської райради. Така звітність працює другий рік, і вона ще незвична для далеких від інтернету народних обранців, більшість з яких – керівники сільськосподарських підприємств. 

Олександр Ворона, начальник організаційного відділу Диканської райради

- Це ж електронні ключі треба отримувати. Тобто, нюанси, які треба знати, – дуже специфічні. І питання виникають. Тим паче, що система, якщо пам'ятаєте, минулого року «зависала», «валилася». А в даний термін треба було встигати.

Його колега більше переймається іншим питанням.

Валерій Усенко, начальник відділу управління майном Диканської райради

- Є такі села, що і люди виїжджають, і майно залишається. І майно розвалюється. І що робити з цим майном взагалі? Необхідно розбирати ці майнові комплекси чи продавати. Сам процес продажу майна цікавить.

Дізнатись все, що не зрозуміло, представники районних рад та об'єднаних територіальних громад мають змогу під час «круглого столу». Його організували, аби представників органів місцевого самоврядування навчити, як протидіяти корупційним ризикам.

Костянтин Донченко, керівник проектів АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Найбільш часто – це незнання депутатів певних елементів законодавства. Наприклад, це неподача декларації, бо депутат думає, що подав її як підприємець у податкову. Але не подає тому відповідно електронну декларацію.

Або ж, кажуть фахівці, депутати не бачать зв'язків, що спричиняють конфлікт інтересів. Відомо це стає уже з моніторингу громадськості чи Національної агенції з питань запобігання корупції.

Костянтин Донченко, керівник проектів АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Наприклад, це голосування за пов'язані організації. Так Полтавське відділення олімпійського комітету України, яке прописане в програмі молоді та спорту як один з виконавців, а керівником якого, згідно реєстру, є депутат обласної ради.

В українському законодавстві, говорять експерти, не досить чітко сформульовані критерії конфлікту інтересів. Лише нещодавно у НАЗК роз'яснили ці питання, тепер їх пояснюють на місцях.

Стрічка новин