10 років – журналу «Діє-Слово»

Саме стільки на його шпальтах публікують свої твори маленькі поети, прозаїки та навіть художники. На цьому майданчику творча малеча від найменшого віку має змогу показати свої таланти, а ще – дізнатися відгук від іменитих літераторів. Святкували День народження дитячого журналу в обласній бібліотеці для юнацтва.

Олені Лелюх – 14 років. Кілька останніх дівчина захоплюється написанням художніх творів та віршів. У школярки вже є публікації у газетах, найбільше їх – у журналі, що випускає її ліцей. Як говорить Олена, про журнал «Діє-Слово» раніше не чула, але тепер прагне публікуватися і там. Пише юна письменниця на різноманітні теми.

Олена Лелюх, юна письменниця

- Напевно, припала до душі мені моя найперша проза, я її сьогодні буду читати. Я її написала, коли була не в Україні, я виїжджала за кордон танцювати. Якось так почала сумувати за друзями і за Полтавою, якось так і народилася така проза. А також просто так пишу про любов, про погоду, просто про все, що стається.

Можливість публікувати свої твори у полтавських письменників-початківців з'явилася разом з появою дитячого журналу «Діє-Слово». Вперше журнал побачив світ 10 років тому, зараз його перші «зірки» видають власні прозові та поетичні збірки. За ці роки укладачі та редактори змінювалися, зараз ця місія покладена на Віктора Сердюка.

Віктор Сердюк, дитячий письменник

- Починалося все далеко у минулому, 10 років тому. Головними редакторами були титани літератури – це Володимир Тарасенко, Микола Костенко, до речі, від якого і дісталася чудова назва журналу «Діє-Слово».

Під час відзначення десятиріччя журналу Віктор Сердюк і сам представив свою нову книгу «Усі дива трапляються в дитинстві». Сюрприз для гостей заходу підготував і гурток «Третій дзвоник», ожививши у виставі історію, написану Віктором Сердюком.

Марія Крюкова, грає у театрі «Третій дзвоник»

- У нас у школі був захід, коли до нас запросили відомого полтавського письменника, і мені дуже сподобалася ця п'єса. Тому ми нашим театром вирішили її зіграти. У цю п'єсу ми вкладаємо усі свої старання, і намагаємося показати й передати повністю почуття цієї п'єси.

Щодо винуватця свята – журналу «Діє-Слово», зараз він активно змінюється, аби бути цікавим для сучасних дітей та молоді.

Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара

- Я думаю, що відтепер обличчя журналу поступово буде змінюватися, буде таким більш сучасним, спрямованим якраз на молодь, на дітей. І впевнена, що для них він буде так само цікавим.

У журналі зібрані малюнки, фото та твори маленьких полтавців. Редколегія журналу наголошує: вони – у постійному пошуку юних талантів. Наразі журнал виходить за кошти обласного бюджету накладом півтисячі примірників.

Стрічка новин