Зорієнтуватися у науковій та літературній спадщині Петра Ротача стало простіше

В обласній бібліотеці презентували каталог бібліотеки та особовий фонд Петра Ротача. У створенні видання взяли участь працівники читальні, науковці та архіваріуси. Презентацію двох книг приурочили до 93-ої річниці від Дня народження письменника.

У залі обласної бібліотеки зібралися науковці, музейники, бібліотекарі та просто усі, кому цікава особистість Петра Ротача. 24 січня письменнику та літературознавцю могло б виповнитися 93 роки. До цієї події в бібліотеці презентують два видання, присвячені літературному доробку письменника та літературознавця. Над зібранням каталогу працювали робітники установ міста.

Марина Федорова, зав.відділом краєзнавства Полтавської обласної бібліотеки ім.Котляревського

- До каталогу бібліотеки Петра Ротача долучилися три установи: це наша бібліотека, це державний архів Полтавської області і бібліотека імені Жовтобрюха Полтавського Національного педагогічного університету імені Короленка.

Видання складаються з кількох розділів.

Марина Федорова, зав.відділом краєзнавства Полтавської обласної бібліотеки ім.Котляревського

- Сьогодні ми презентуємо два видання відділу краєзнавства, підготовлені бібліотекарями відділу краєзнавства, присвячені вони Петру Петровичу Ротачеві. Перше видання – це біографічний показник, який складається із трьох частин. У першій частині ми зібрали всю літературу, його творчу спадщину, вірші, публіцистичні нариси, краєзнавчі нариси, есе і таке інше.

Друга частина видання охоплює літературу про Петра Ротача, про його творчий шлях, третя ж зібрала матеріали про вшанування пам'яті письменника.

Дещо про книгу знає і син головного героя заходу. Олександр Ротач не брав участі у власне створенні книг, проте з самого початку підтримував ініціативу науковців.

Олександр Ротач, син Петра Ротача

- Я так розумію, що це каталог видань, що зберігаються у бібліотеці, й перелік тих книжок з дарчими написами, які свого часу, це частина, напевно, тієї колекції, яка була у нас вдома, яка була свого часу подарована батьком у бібліотеку.

Говорить син Петра Ротача й про користь цих видань для сучасних науковців.

Олександр Ротач, син Петра Ротача

- Дуже приємно, що зберігається частина бібліотеки, яку дбайливо зберігав батько, у яку він підбирав протягом багатьох десятиріч. Приємно, що ці видання послугують ще сьогоднішнім поколінням.

Каталоги надрукували накладом у 100 примірників. Тепер вони чекають на читача у бібліотеках міста та області.

Стрічка новин