Макухівка горить і тліє

Другу добу палахкотить пожежа на міському сміттєзвалищі під Полтавою. Загорілося ще у понеділок. Станом на вечір вівторка рятувальники продовжували працювати на місці загоряння твердих побутових відходів. Чи загрожує стихія населенню і наскільки небезпечно працювати у зоні надзичайної події самим вогнеборцям – розкажемо далі.

Пожежа на міському сміттєзвалищі. 29 січня майже о 15.00 годині повідомлення про це надійшло до Служби порятунку «101». 200 квадратних метрів на території Полтавського міського сміттєзвалища твердих побутових відходів, що в с.Макухівка Полтавського району, загорілись і тліли. Таку ситуацію побачили рятувальники, які прибули на місце події. 

У понеділок до гасіння задіяли 14 осіб особового складу та 3 одиниці техніки. Надвечір першого дня вдалося приборкати четверту частину території, яку охопила стихія. 

Олександр Лисенко, заступник начальника ГУ ДСНС України у Полт.обл.

- Рукавну лінію було прокладено від пожежної насосної станції з річки Коломак. На відстань близько одного кілометра.

Роботи з гасіння пожежі продовжились і у вівторок. Для гасіння пожежі залучили вдвічі більше ресурсів: 8 одиниць техніки та 31 чоловік. На допомогу рятувальникам прийшли і працівники місцевого комунального підприємства. 

Глибина прогарів, кажуть фахівці, місцями сягає 1 метра.

Олександр Лисенко, заступник начальника ГУ ДСНС України у Полт.обл.

- Складність гасіння полягає в тому, що осередки пожежі знаходяться на дуже крутому схилі цього сміттєзвалища. І є постійна загроза обвалу, що складає небезпеку для особового складу. 

Вдень 30 січня залишалося ліквідувати тління на 3-х окремих осередках, а це – близько 150 квадратних метри, повідомляють рятувальники. Задимлення неінтенсивне, загрози населеним пунктам наразі немає. Причина пожежі встановлюється.

Стрічка новин