Детективи з фотоапаратами та принтерами, а поліцейські – у захисних костюмах і рукавичках

Майже на 1 мільйон гривень консультативна місія Євросоюзу привезла полтавцям нове обладнання. Технічну допомогу мають залишити у тренінговому центрі для підвищення кваліфікації поліцейських та роздати новоспеченим детективам. Останні вже майже рік експериментально працюють у Миргороді. Чому там перестали писати листи слідчі і як нововведення вплинуло на їх роботу – дивіться далі.

На Полтавщині вже працюють детективи. Миргород у березні минулоріч виключив карний розшук і збільшив кількість слідчих. Бюрократична складова при цьому відійшла у минуле, говорить начальник Миргородського відділу Олександр Мартиш. І листи одне одному вже не пишуть. 

Олександр Мартиш, начальник Миргородського відділу поліції

- Я думаю, що їм більш якісніше. Зрозумійте правильно: що таке доручення? Це слідчий думає, кого опитати, що робити. І це доручає працівнику карного розшуку. Реєструється це в канцелярії. Потім час треба, щоб його розписати, потім виконавця обрать. А тут одразу вони в групі – колишній працівник карного розшуку і колишній слідчий.

Арифметично: замість 16 слідчих та 8 «карних» працівників зараз 25 детективів. У команді – по 2 людини. 

Олександр Мартиш, начальник Миргородського відділу поліції

- По Миргородській зоні у нас по 2 злочини розкриває саме детектив і направляє до суду. Це на місяць. Нам так само підпорядковується Диканське, Шишацьке відділення поліції і Великобагачанське.

Миргородський відділ поліції став пілотним. Рік тут триває експеримент. Полтавщина – одна з 8 областей в Україні, де за підтримки консультаційної місії Європейського Союзу запустили проект під умовною назвою «Детективи». 

Удо Мьоллер, заступник керівника консультативної місії Євросоюзу

- Головними наслідками, результатами цього проекту повинні стати: зниження бюрократії, підвищення ефективності і взаємодії між слідчими та вцілому проходження процесуальних дій в системі.

А нині іноземні партнери дарують «пілотникам» технічну допомогу на майже 1 мільйон гривень.

Костянтин Бушуєв, заступник голови Національної поліції України

- 61 ноутбук, 22 копіювальних апарати, 4 цифрових фотоапарати, змінні частини – картриджі та інші для продовження роботи копіювальної техніки. Власне, це все те, чого так не вистачає на найнижчому організаційному рівні роботи підрозділу.

Хоча це – і не повна потреба Полтавщини, зізнаються керівники української поліцї. Крім миргородських детективів, подарунки повезуть цього ж дня і до тренінгового центру.

Костянтин Бушуєв, заступник голови Національної поліції України

- Це і спорядження для проведення контактних тренувань, це захисні костюми, груші, рукавички, лапи. Все, що використовується при тактико-спеціальній підготовці і підвищеній бойової готовності.

Полтавський називають одним з найкращих тренінгових центрів в Україні. На його базі здійснюють перепідготовку особового складу. А ще найближчим часом на Полтавщині готуються створити і другий підрозділ детективів – у структурі слідчого управління ГУ Нацполіції. Вже обрали його голову, наразі за конкурсом набирають працівників.

Стрічка новин