Більше 6 млрд гривень – для населення

Таку суму витратили на реалізацію державних і місцевих програм соціального захисту мешканців Полтавської області у 2017 році. На 2018 рік заплановано ввести новий вид соціальної допомоги та провести реконструкцію Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Сьогодні пройшло засідання колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Цього дня у приміщенні Київської районної в місті Полтава ради зібралися представники органів соціального захисту населення з усієї Полтавської області. 

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- 65,5% населення Полтавської області є клієнтами управління соціального захисту, і ті послуги, які надають наші працівники, – це дуже дієва допомога нашим мешканцям.

У рамках державних та місцевих програм вдалося здійснити виплати малозабезпеченим сім'ям та одиноким матерям. А таких родин у Полтавській області – 167 тисяч. 

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соц.захисту Полтавської ОДА

- В минулому році нам вдалося забезпечити реалізацію більше 40 державних і місцевих програм, на реалізацію яких із державного бюджету, з місцевих бюджетів було спрямовано більше 6 млрд гривень.

Відбулися оновлення у 2017 році і в Зіньківському дитячому будинку. Тепер діти з інвалідністю мають змогу отримати необхідну реабілітаційну допомогу.

Марина Приступа, директор Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В. Синяговського

- У цьому році, на початку осені, було відкрито денне відділення для діток з обмеженими можливостями району. Відвідують як дівчатка, так і хлопчики різного віку з чотирьох років.

Якість реабілітаційної допомоги для дітей у цьому закладі – висока.

За словами директора Марини Приступи, підтвердження хорошого лікування – приклади позитивної динаміки у дітей. 

Марина Приступа, директор Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В. Синяговського

- (Діти) Які відвідували дуже багато реабілітаційних відділень в Україні, але не мали такого прогресу, який мають за короткий період в нашому відділенні. Дітки мають змогу отримувати як фізичну реабілітацію, так психологічну, ортопедичну корекцію, соціальну реабілітацію.

А Кременчуцькому міському Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів у 2017 році виповнилося 15 років. 

Юлія Івакіна, директор Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів 

- В нас відзначився 2017 рік тим, що нам була передана дуже велика будівля третього корпусу центру, майбутнього третього корпусу, і закінчена вже кошторисно-проектна документація.

Будівництво заплановане на 2018 рік. Плани на розбудову центру – грандіозні. 

Юлія Івакіна, директор Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів 

- Там буде цілий реабілітаційний комплекс з пансіонатом для батьків, які приїздять до нас з віддалених куточків нашої області, там буде ванне відділення, соляна кімната.

Питання – лише у фінансуванні. На все потрібно майже 50 мільйонів гривень. На перший етап будівництва, який запланували на березень, з міського бюджету Кременчука вже виділили 10 мільйонів гривень.

Крім цього, у 2018 році планують запровадити ще новий вид соціальної підтримки для населення. 

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соц.захисту Полтавської ОДА

- Також запроваджується новий вид допомоги – це додаткова допомога на санаторно-курортне лікування для трьох категорій нашого населення: чорнобильців першої категорії, для постраждалих учасників бойових дій і для дітей з інвалідністю, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

На реалізацію цього напряму в обласному бюджеті передбачено 1 млн гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію