Десятки мільйонів гривень – на освіту та медицину

Стільки коштів торік отримав Глобинський район завдяки народному депутату України Сергію Капліну із державного бюджету на розбудову навчальних та лікувальних закладів. Днями обранець побував на Глобинщині, аби перевірити, що вже зроблено, а що ще необхідно зробити на цих об'єктах.

Гімназія імені Олександра Білаша в Градизьку. На сьогодні тут навчається майже 400 дітей. Учні – з Градизька та трьох навколишніх сіл. У гімназії кажуть: останнім часом тут відбулися зміни у матеріально-технічному забезпеченні.

Галина Чирингарян, заступник директора Градизької гімназії ім.О.Білаша

- У нас оновлений спортзал за останніми вимогами. У нас гарні комп'ютерні кабінети. Два кабінети для старшої школи, один – для молодшої.

Проте залишається відкритим питання із пластиковими вікнами. Батьки своїми силами вже встановили вікна в кількох кабінетах, але це не вирішує проблему глобально. У школі досі гуляють протяги і є потреба ще в 150 вікнах. Про свої потреби цього дня колектив гімназії розповідає народному депутату України Сергієві Капліну. 

- Тут у нас сидить клас. Столики всі на місці, все дуже естетично. Ми дбаємо про це. А як ще поставите нам вікна євро – буде взагалі на вищому рівні. От як прив'язала! (сміється)

- Поставимо, поставимо.

Кошти на встановлення вікон Сергій Каплін вже вибив для Градизької гімназії із державного бюджету. Цього дня голова Соціалістичної партії України відвідує заклади освіти та медицини Глобинського району, аби подивитися, як освоїли ресурс, до виділення якого він доклав зусиль, та виявити те, що ще необхідно. 

А це вже Манжеліївська школа. Тут залишилось замінити майже половину вікон. Плюс – є питання із системою опалення.

- На опалення найбільше потребує ваша школа.

- Тому що втрачає по дорозі, по трасі?

- І віддаленість корпусів, і котли вже устарівші.

Проблеми школи народному депутатові зрозумілі. Каже: шукатиме можливість допомогти. Так само, як свого часу посприяв у ремонтних роботах у Глобинській районній лікарні. 

Олександр Толстой, заступник головного лікаря Глобинської ЦРЛ

- Проведена заміна вікон: у стаціонарному корпусі фактично всі вікна замінені, в поліклінічному залишилося десь близько 20% незамінених вікон. Проведені косметичні ремонти по відділеннях. Проведена у 2016 році модернізація котельні. Лікарня переведена на альтернативні види опалення.

На рік у Глобинській ЦРЛ отримують лікування 6,5 тисяч пацієнтів. Сюди за медичною допомогою звертається весь район та навіть мешканці Кременчука. У лікарні – 13 відділень: 10 – у самому Глобиному, ще 3 – у прилеглих населених пунктах. У Великих Кринках нині розташовується терапевтичне відділення. У 2017 році у будівлі за сприяння нардепа Сергія Капліна та обласного обранця від СДП Миколи Первака відремонтували покрівлю.

Микола Первак, депутат Полтавської обласної ради від Соціал-демократичної партії

- Вона коли була побудована у 1985 році, тут не робилося таких серйозних ремонтів. Вона протікала і були палати, які підтоплялися. Було знято повністю ті два шари, які були, покриття і проведена заміна покрівлі.

Роботою, проведеною у 2017 році у медичних закладах, школах Глобинського району Сергій Каплін задоволений. І каже: це – лише початок.

Сергій Каплін, голова Соціалістичної партії України

- Я поставив завдання для своїх депутатів районних, міський та обласних рад дбати про умови охорони здоров'я, розвитку культури, освіти наших виборців. І ми виконуємо ці завдання. Ви бачите на реальних прикладах, як, об'єднуючи зусилля з місцевою владою, як, об'єднуючи зусилля з лікарями, вчителями, батьками, ми спільними зусиллями добиваємося результату.

Стрічка новин