НБУ випустить монету на честь кіборгів

Національний банк України 30 січня 2018 року вводить в обіг пам'ятну монету "Захисникам Донецького аеропорту" номіналом у 10 гривень.

"Присвячена вшануванню мужності та героїзму захисників Донецького аеропорту - кіборгам, які обороняли його протягом 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України", - йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі ліворуч - напис УКРАЇНА (півколом), під яким рік карбування монети (2018) та малий Державний Герб України; у центрі - стилізовану композицію: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізує захисників України різних часів; на дзеркальному тлі написи: ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД!; унизу ліворуч - номінал 10/ГРИВЕНЬ на стилізованому фрагменті щита; праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор; праворуч - прострілена арматура з вертикальними написами: КІБОРГИ. UA/ 26o05o2014/21o01o2015.

Пам'ятна монета "Захисникам Донецького аеропорту" виготовлена із сплаву на основі цинку номіналом у 10 гривень та тиражем в один млн штук.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію