Які фестивалі заплановані на 2018 рік?

Саме це обговорювали під час колегії представники управління культури, які з'їхалися з усієї Полтавської області. Згадали й найяскравіші проекти минулого року, серед яких – фестиваль «Гелон-фест», який започаткували ще 2017 року, та «Калинове літо на Дніпрі», що проводять традиційно із 2000 року.

У планах представників колегії управління культури – згадати найвизначніші проекти 2017 року та спланувати мистецькі заходи на цей рік. 

Валентина Вождаєнко, т.в.о. начальника управління культури Полтавської ОДА

- На 18 рік ми насправді перепланували багато мистецьких заходів, перепланували в нову площину. Один із найбільших проектів – це фестиваль «Гелон-фест», який в Міжнародний день музеїв буде проходити на нашому заповіднику Більськ.

Фестиваль «Гелон-фест» започаткували ще у 2017 році. Ідея полягала в тому, щоб в одному святі поєднати все – розповісти про здобутки археологічної розвідки в історико-культурному заповіднику «Більськ» та популяризувати Котелевський район. 

За словами Валентини Вождаєнко, на Полтавщині безліч візитівок, які є цікавими та приваблюють туристів. 

От у Горішніх Плавнях традиційно проводять фестиваль «Калинове літо на Дніпрі». За словами начальника відділу культури, спорту і туризму Ірини Зеленської, його започаткували ще у 2000 році, і з того часу він є «візитівкою міста». Мета цього фестивалю – підтримка та розвиток фольклорного руху серед різних країн світу. Минулоріч на нього завітало 11 колективів із 8 країн світу. 

Ірина Зеленська, начальник відділу культури, спорту і туризму Горішньоплавнівської міської ради 

- До того ж, він є цікавим і для жителів міста, для гостей міста тим, що, знайомлячись з найкращими українськими національними і фольклорними традиціями, глядачі мають можливість познайомитися із культурами і традиціями різних країн світу.

У Лубенському краї теж охороняють свою культурну спадщину. 

Людмила Пазенко, начальник відділу культури і туризму Лубенської РДА

- Нове повітря вдихнув в себе Бієвецький край, відремонтована хата-музей Василя Симоненка, проведений ремонт його пам'ятника, виготовлені цікаві білборди.

Під час колегії обговорили й загальний стан пам'яток Полтавської області.

Валентина Вождаєнко, т.в.о. начальника управління культури Полтавської ОДА

- В площині культурної спадщини ми, мабуть, – одні із таких областей, які мають що показати та презентувати світові. Звідки ця земля українська, звідки слово українське, звідки наші герої, яких шанують.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію