У Полтаві згадували полтавців у Бою під Крутами

100 років – мінімальний час, коли доречно поглянути на історичні події, та почати їх аналізувати і осмислювати. Полтавські краєзнавці пропонують саме віднині розглядати Бій під Крутами у контексті всього становлення України як держави. Про це розповідали у день річниці події у Краєзнавчому музеї учням професійно-технічного ліцею.

Одна з найважливіших сторінок української історії. Так сто років після вшановують роковини Бою під Крутами у Полтавському Краєзнавчому музеї. У день пам'ятної дати тут також зібрали молодь – учнів ліцею. 

Станіслав Жуков, викладач історії Професійного ліцею сфери послуг

- Ці юнаки, які воювали під Крутами, були не набагато старшими за нинішніх учнів. Звичайно, треба пам'ятати, що це не тільки героїчна сторінка, а й трагічна сторінка нашої історії.

Краєзнавці демонструють документи, що вдалося зібрати історикам, та розповідають про життя тих, хто брав участь в історичній події рівно 100 років тому. Зокрема, серед них були і полтавці. Дані про декого вдалося віднайти. 

Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею 

- Всі події, які відбувалися в українській революції, відбувалися не десь, а в нашій державі. І відбувались не з кимсь, а з нашими предками, з тими людьми, які ходили по вулицях наших міст і сіл, які жили поруч з нами якихось 100 років тому.

Хоча багато полтавців, які були учасниками бою під Крутами, так і залишились невідомими, й очевидно, кажуть історики, назавжди. І це – втрачена частина держави. 

Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею 

- Можливо, саме причиною того, що ми її так довго будуємо, є те, що ми погано знаємо історію наших попередників – тієї України, яка почала творитися на теренах держави з 1917 року. В цій історії Бій під Крутами займає дуже значну роль.

Крім того, учням провели екскурсію у залі історії часів Української Народної республіки.

Стрічка новин