Пілотний проект «Сталість ВІЛ-послуг» поширять на всю Полтавську область

До цього його протягом півтора року територіально впроваджували у трьох локаціях: Полтава і Полтавський район, а також місті Кременчук. Результатом проекту тут стала інтеграція ВІЛ-послуг у первинну систему надання медичної допомоги. Цей досвід тепер прагнуть поширити в районах.

Майже півтора року тому на Полтавщині стартував проект «Сталість ВІЛ-послуг». Навколо його реалізації об'єдналися представники обласного Департаменту охорони здоров'я, фахівці Проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» та благодійна організація «Світло надії». Головною метою цієї спільної роботи стало наближення відповідних послуг до населення.

Олексій Яременко, заступник керівника Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»

- На сьогодні більше 50% фінансування усіх послуг, пов'язаних із ВІЛ, фінансуються за кошти донорів. І стратегія повинна бути така, що країна, регіони мають взяти на себе відповідальність та забезпечити надання цих послуг людям, які живуть з ВІЛ, ключовим групам населення, які потребують профілактики.

Дієвість цього механізму в рамках проекту «Сталість ВІЛ-послуг» на Полтавщині успішно перевірили.

Сергій Жук, керівник напряму адвокації БО «Світло надії»

- У нас відпрацьована модель залучення коштів місцевих бюджетів для забезпечення соціальних послуг для представників груп ризику: це споживачі наркотиків, хворі на ВІЛ. Цей механізм працює в Полтаві і Кременчуці. Уже більше 200 тисяч гривень залучено через механізм соціального замовлення.

Плюс – стало можливим проведення експрес-тестування на ВІЛ сімейними лікарями. Майже 100 медиків з Полтави і Кременчука відвідали тренінги та навчилися консультувати і визначати ВІЛ-статус громадян. 

Сергій Жук, керівник напряму адвокації БО «Світло надії»

- Раніше треба було йти в обласний центр, і там тільки можна було здати свій тест. Зрозуміло, що не кожна людина піде в такий заклад, а сьогодні це зробити просто, безпечно. 15 хвилин, і ти знаєш свій статус.

До того ж, кажуть фахівці проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії», реалізація «пілоту» у Полтавській області отримала свої особливості.

Олексій Яременко, заступник керівника Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»

- В Полтаві були ініційовані специфічні пілотні додаткові проекти щодо розвитку соціального підприємництва, щодо запровадження замісної підтримуючої терапії. Тобто, дуже гарні результати ми отримали.

 Нині увесь позитивний досвід впровадження проекту планують поширити на всі райони області. Загалом він реалізується у 7 регіонах України.

Стрічка новин