4 майданчика для вигулу собак та електронна система для їх реєстрації

Цього року, анонсують представники і міської влади, і комунальники, і волонтери, це має запрацювати у Полтаві. Мета – єдина: гуманно зменшити кількість бездомних тварин на вулицях та захистити тих, які мають свій дім. Нещодавно створили і спеціальний відділ, що займатиметься стерилізацією та реєстрацією домашніх улюбленців.

Полтавці самі наражають домашніх улюбленців на ризик, і таких випадків чимдалі – не стає менше, розповідає волонтерка Юлія Юрко.

Юлія Юрко, волонтер, член правління БО «Юний європеєць»

- Ми знайшли у велетенській ямі собаку – вівчарку. Вона знаходилась при смерті, бо багато днів була без їжі, без води. Витягли її. І шляхом пошуку через інтернет, через дзвінки своїм знайомим, слава Богу, знайшли господарів. І цього ж вечора цього песика доставили господарям.

Віднайти господарів вдалося швидко, але зазвичай часу потрібно значно більше. А результат може бути іншим – тварина потрапляє на перетримку, чи і взагалі знаходить новий дім. Що натомість? Волонтери з багаторічним стажем запевняють: елементарні жетони на нашийниках убезпечать домашню тварину, яка втекла, або гуляє самостійно. Отримати їх і зареєструвати свого улюбленця практично не виходячи з дому можна буде вже незабаром. 

Олена Стегній, керівник відділу контролювання бездоглядних тварин КАТП-1628

- Нашим відділом було запропоновано проводити реєстрацію на базі міжнародної системи «Еnimal-id.info». Це дуже зручно. У багатьох містах України використовують цю систему. Окрім того, власники домашніх тварин можуть самостійно зареєструвати свою тваринку, додавати улюблене фото, опис. І тільки вже для отримання свідоцтва і номерного жетону треба буде відвідати комунальне підприємство.

Відбутись це може у лютому, якщо комунальники підтримають пропозицію свого підрозділу. До речі, останній теж створили нещодавно – 24 січня. Вони займатимуться зменшенням чисельності домашніх тварин на вулицях міста гуманним шляхом та їх реєстрацією. Над цим довгий час працювала команда Андрія Матковського. Реєстрації з місячного віку вимагають нові правила утримання домашніх тварин у Полтаві.  

Майя Матвеєва, депутат Полтавської міської ради

- Чим допоможе реєстрація? Це і контроль за вакцинацією, і попередження небажаної вагітності у тварин. І дуже швидко знайти господаря тварини та повернути її.

Крім того, це зменшить кількість бездомних тварин у місті. 

Самі жетони пропонують чіпувати, а на їх закупівлю мають ще виділити гроші з міського бюджету. Прогнозують, що власникам тварин обійдуться жетони значно дешевше, ніж у закупці, – по 30-50 гривень. 

Волонтери закликають дотримуватись й інших правил. Наприклад, уникати дитячих майданчиків, садочків, шкіл та прибирати після улюбленців.

Майя Матвеєва, депутат Полтавської міської ради

- У нас в Полтаві, на жаль, немає майданчиків для вигулу собак. Але під час останньої сесії міської ради заклали кошти на зведення перших чотирьох майданчиків. У кожному районі будуть створені такі майданчики для вигулу тварин.

Згодом мережу відповідно до потреб планують розширювати, кажуть депутати міської ради – представники команди Андрія Матковського. 

Майя Матвеєва нагадує: до 2006 року безпритульних тварин просто відловлювали та знищували. І лише потім прийняли закон про жорстоке поводження. Зараз волонтери говорять про 2 гуманних шляхи: стерилізацію бездомних тварин та забирання їх з вулиці.  

Стрічка новин