У Кременчуці п’ятеро жителів захворіли на гепатит А і С

У Кременчуці п’ятеро жителів захворіли на гепатит А і С

Такий звіт подали у Кременчуцькій МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» Василя Товстого.

На сьогодні у Кременчуці зареєстрували 2 випадки вірусного гепатиту А і 3 випадки гепатиту С, передає офіційний веб-портал Кременчуцької міськради. 

Тому задля власної безпеки медики рекомендують містянам дотримуватися правил особистої гігієни, вживати лише перевірену воду та продукти харчування.

До слова, гепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації здоров'я майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби. Вірус гепатиту А виділяється передається від людини до людини (після контакту з хворим), через  воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни.

Гепатит C –  хвороба печінки, що викликається вірусом гепатиту C. Цей вірус може викликати як гостру, так і хронічну інфекцію гепатиту, яка варіюється по тяжкості від легкої хвороби, яка триває кілька тижнів, до серйозної довічної хвороби. Вірус гепатиту передається з кров'ю й інфікування найчастіше відбувається в результаті впливу невеликої кількості крові. Це може статися при вживанні ін'єкційних наркотиків, небезпечному здійсненні ін'єкцій, надання небезпечною медичної допомоги і переливання неперевіреної крові і продуктів крові.

Нагадаємо, НА ПОЛТАВЩИНІ ЗАФІКСОВАНО 15 ВИПАДКІВ ЗАХВОРЮВАННЯ НА КІР

Стрічка новин