Питання якості питної води – на постійному контролі органів місцевого самоврядування, державного санепідеміологічного нагляду та центрів стандартметрології

На жаль, чинні держстандарти, прийняті ще у минулому столітті, теперішнім реаліям та екології у повній мірі не відповідають. Вони регламентують лише 24 показники, в той час, коли у країнах Європи таких понад сто. Щодо роботи підприємства «Полтавастандартметрологія», тут здійснюють контроль води за п’ятдесятьма шістьма параметрами.

Загальну картину якості питної води на Полтавщині фахівці оцінюють позитивно: в порівнянні з іншими регіонами наші підземні води кращі, хоча й мають у деяких районах області підвищений вміст фтору. Останні перевірки, проведені регіональним науково- технічним центром, показали, що не всі комунальні господарства області забезпечують населені пункти якісною, а головне – безпечною питною водою. Із семи перевірених підприємств Хоролу, Лохвиці, Чутового, Глобино, Шишак, Гадяча та Диканського району порушення встановили на всіх.

Аби позбутися надмірного вмісту фтору та унеможливити бактеріологічне ураження, деякі виробники бутильованої питної води, а їх в регіоні одинадцять, вдаються до обробки води, змінюючи її природний та хімічний склад. Фахівці з державних стандартів знову наголошують на ретельному вивченні такої нині популярної продукції, як питна вода столова мінеральна. Справжня альтернатива воді з-під крану повинна мати на пляшці сертифікат відповідності. Щоправда, допоки в Україні не існує єдиного державного стандарту на виготовлення питної води, а тому виробники змушені самі розробляти свої технічні умови виробництва. Нерідко вони менші навіть за державний стандарт водопостачання. Їхня продукція – загроза для споживача, й абсолютно непридатний для європейського ринку товар.

Стрічка новин