У Полтаві знову говорили про проблему домашнього насильства та насильства у сім'ї

Цього разу за «круглим столом» в Головному управлінні Національної поліції Полтавської області йшлося про важливість взаємодії організацій для запобігання насильства у сім'ї. А ще – зміни у законодавстві, шляхи допомоги жертвам та попередження насильства.

Набрав чинності оновлений Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». З цього приводу засідання «круглого столу провели у Головному управлінні поліції області. Основна мета діалогу – роз'яснити ряд аспектів закону, а також обговорити модель співпраці у майбутньому. Так у залі були присутні не лише поліцейські, а й представники бюро надання безоплатної правової допомоги, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації та громадських організацій, які тісно співпрацюють з органами влади. Всі вони розглянули низку питань, пов’язаних із запобіганням різним формам домашнього насильства.

Наталія Мельничук, уповноважена з прав людини в діяльності поліції

- Захід присвячений протидії та попередженню насилля у сім'ї, змінам у законодавстві та механізму надання послуг і допомоги. Запрошені на захід основні суб'єкти реалізації заходів згідно нового законодавства – це представники поліції, основні служби, служби дільничних інспекторів, керівник ювенальної превенції.

Згідно із змінами до закону, розширилася категорія осіб, які можуть користуватися безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою. Учасники «круглого столу» певні: це – один з визначних аспектів. 

Олександр Черчатий, директор регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області

- Якщо в минулому році, лише в минулому році, до наших місцевих центрів звернулися близько 30 тисяч осіб, жителів Полтавської області з різного спектру правових питань. Це і первинна правова допомога, в першу чергу – роз'яснення, консультації. Це говорить про те, що є довіра до системи.

Розширено список і тих, кого за законом можна вважати сімейними насильниками, розширено і можливості жертв. Так порушника можуть ізолювати, а поліція має повне право контролювати його поведінку. Заявити про насильство у родині може свідок чи постраждалий, незалежно від віку.

Олександр Черчатий, директор регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області

- Розширює (закон) спектр осіб, які мають право на вторинну правову допомогу, і, наприклад, така категорія, як діти, сьогодні мають можливість звертатися до наших юристів, до наших центрів.

Поліція та учасники «круглого столу» сподіваються, що даний закон знизить кількість домашніх насильників. Аби закріпити свої наміри, сторони підписали Меморандум.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію