На Полтавщині зафіксовано 15 випадків захворювання на кір

В області триває вакцинація. Для дітей щеплення – безкоштовні, для дорослих – платні. Вакцини, кажуть фахівці, здатні захистити організм від хвороби. Про щеплення, а також загалом про ситуацію з кором на Полтавщині йшлося на прес-конференції в обласному Департаменті охорони здоров'я.

Кір гуляє Україною. Не оминуло це захворювання і Полтавську область.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог, завідуючий відділення ДП «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»

- Минулий рік – у нас було зареєстровано 19 випадків кору. А до цього було повне благополуччя до 2012-13 рр. А зараз вже за минулий період цього року зареєстровано 15 випадків. Реєстрація продовжується постійно.

За минулий тиждень у регіоні виявлено два випадки кору серед населення. В основному, кажуть фахівці, зафіксоване захворювання у сімейних осередках у тих, хто не мав щеплення. Вакцинація ж, за словами медиків, може захистити людину від нього. Для дітей щеплення – безкоштовні, для дорослих – за гроші. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Згідно з тим, що держава сьогодні забезпечує за календарем, – це для дітей лише, але дорослі організовані колективи можуть придбати відповідну вакцину і щепитися безпосередньо в закладі.

Вакцину можна придбати в аптеці, переважно – на замовлення. У різних фармацевтичних закладах її вартість коливається від 280 до 350 гривень. 

Ольга Бастаногова, завідуюча обласним Центром дитячої імунології

- Вакцина – «жива». Вона так звана «атенуйована». Суть у чому: взяли живі віруси, посадили їх на середовище, ослабили. Вакцина ослаблена, вона не викликає захворювання, а викликає імунітет, імунну відповідь.

Фахівці запевняють: дорослі набагато важче переносять кір.

Лідія Войтенко, головний позаштатний інфекціоніст Полтавської області

- Кір – висококонтагіозна інфекція. Тобто, якщо ви не хворіли і не щеплені, практично 100%, що ви захворієте. Що стосується дітей і дорослих, то дорослі, чому важче, тому що кожен дорослий чим старше, він має масу супутніх захворювань.

На прес-конференції в обласному Департаменті охорони здоров'я також роз'яснили ситуацію із відвідуванням навчальних закладів невакцинованих дітей.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог, завідуючий відділення ДП «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»

- Ніяких додаткових вказівок рішень на місцевому рівні про те, що діти, які не щеплені, не повинні відвідувати організовані колективи. Їх просто непотрібно. Існує закон про захист населення від інфекційних хвороб, відповідно до якого діти без профілактичних щеплень відвідувати організований колектив не повинні.

На сьогодні в середньому за тиждень в області профілактичні щеплення проводять двом тисячам дітей.

Стрічка новин