Ближче на 30 секунд до ядерного катаклізму

Тепер Годинник Судного дня показує без двох хвилин північ (23:58), наближаючи людство до катастрофи.

Стрілки Годинника Судного дня (Doomsday Clock) - символічного хронометра, який відображає наближення глобального техногенного катаклізму, - переведені на 30 секунд вперед. Про це повідомляється на сайті американського журналу Bulletin of Atomic Scientists.

Тепер Годинник показує без двох хвилин північ (23:58), наближаючи людство до катастрофи.

"Годинник показує дві хвилини до ядерної півночі", - сказала президент Bulletin of Atomic Scientists Рейчел Бронсон. Як відзначили представники організації, основною причиною для переведення стрілок Годинника вперед стало те, що в 2017 році всі світові ядерні держави активно вкладали кошти в розвиток своїх арсеналів. Зокрема вони нагадали, про ракетні та ядерні випробування, які проводить КНДР, а також про програму конфігурації ядерних сил США, яка залишає можливість для підвищення ролі ядерної зброї. Серед інших факторів, які наближають кінець людства, вчені виділяють проблему кліматичних змін, а також зростання напруженості у світі.

Варто відзначити, що в 1953 році, коли Радянський Союз провів випробування водневої бомби, Годинник Судного дня також показував 23:58. Але ближче до 00:00 (години глобальної катастрофи) стрілки ніколи не наближалися. За Годинами Судного дня стежать з 1947 року. Спочатку вони відображали тільки загрозу ядерної війни. З 2007 року співробітники Bulletin of Atomic Scientists також стали враховувати зміни клімату та технологічні досягнення, які потенційно можуть призвести до глобальної катастрофи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію