«Усі дива трапляються в дитинстві» – запевняє полтавський казкар Віктор Сердюк

У малечі з'явилася нова улюблена книжка. Багато картинок, цікавий сюжет та одразу 4 казки в одній книзі. На презентації нових казок були присутні й психологи, які розповіли про вплив історій на малечу.

Казки – це завжди цікаво та незвичайно, особливо, коли мова заходить про дива. Полтавський письменник-казкар Віталій Сердюк представив нову книгу «Усі дива трапляються в дитинстві». Про пригоди нових чарівних героїв автор розповів у чотирьох казках, сюжет яких розгортається на сторінках видання. Основний задум казки – у дива слід вірити.

Віталій Сердюк, автор книги «Усі дива трапляються в дитинстві»

- Усі дива трапляються в дитинстві, я намагаюсь донести до читача, що це правда. Я намагаюсь донести до читача, не тільки до дитини, а й до дорослого читача, що потрібно створювати казку в реальному житті. Потрібно робити так, щоб дитина вірила. Навіть не в релігійному контексті, а у звичайному, людському, вірила у дива.

На презентацію книги завітали не лише постійні гості обласної бібліотеки, а й психологи. Казка – один із способів впливу на психіку дітей. Психологи кажуть: вони тут, щоб дізнатися більше про можливий вплив книги.

Кіра Седих, кандидат психологічних наук

- Я вважаю, дуже позитивно те, що у нас є такий у Полтаві митець, який звернувся до дітей і створює для них такі мудрі, філософські, одночасно такі ніжні та тонкі казки.

Під час презентації письменник давав свої поради щодо вибору літератури для дітей, а також щодо їх виховання. А на цьому він знається не з казок, адже у Віталія – дві донечки, саме вони й надихають його на створення нових казок.

Віталій Сердюк, автор книги «Усі дива трапляються в дитинстві»

- Коли пишеш для дитини, для власної дитини, то тоді ці твори відчувається, що написані з любов'ю, і будь-хто, хто б їх не читав, він це просто відчуває душею і серцем. А що надихає... Діти власні, своєю поведінкою, своїми фантазіями, своїми забавками.

В першу чергу казки автор пише не для дітей, а для їх батьків. Як він стверджує, дітей не потрібно виховувати, виховати слід себе, адже діти завжди й незважаючи ні на що схожі на своїх батьків.

Стрічка новин