У ЗОШ №8 спільно з волонтерами згадували полеглих героїв України

У дні після відзначення Дня Соборності та напередодні 29 січня – річниці бою під Крутами, школярі, вчителі та патріоти говорили про героїв. Супроводжували захід молитви, історичні факти та поезія.

Щороку учні полтавської школи №8 проводять низку патріотичних заходів, винятком не став і цей рік. 29 січня 2018-го відзначають 100 років з дня бою під Крутами. У цьому протистоянні взяли участь студенти з боку УНР, які сміливо стояли проти радянських військ. Вчителі навчального закладу впевнені, що учні більше дізнаються про історію саме з таких заходів, як сьогодні.

Світлана Богодиста, директор ЗОШ №8

- Сьогодні у нашій школі проходить щорічний захід, який проводить міжнародна організація «Жіноча громада» та Всеукраїнська організація «Товариство українських офіцерів». Вони проводять цей захід в різних місцях, три роки назад ми долучилися до цього заходу. Брали участь разом із нашими випускниками у святі, що проходило у школі мистецтв.

Представники організацій також наголошують на важливості подібних заходів та говорять про те, що проходять вони постійно.

Валентина Шемчук, Заслужений працівник культури України

- Полтавське обласне відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» співпрацює із загальноосвітньою школою №8 імені Панаса Мирного у Полтаві майже 3 десятиліття. Це дуже різноманітна співпраця – пошанування героїв України, світочів літератури, патріотичні свята.

Ірина Рева як вчитель історії з чималим стажем допомагала дітям зорієнтуватися в історичних подіях сторічної давнини та якомога краще зрозуміти важливість події. Тож саме вона взяла на себе значну частину підготовки до заходу.

Ірина Рева, вчитель історії та правознавства ЗОШ №8

- Особисто на мою думку, такі заходи є надзвичайно важливими для молоді сьогодні. Тому що громадська активна та дієва молодь і дієвий патріотизм є на сьогоднішній день надзвичайно важливим чинником для сучасної молоді.

Учні школи також не оминули цю подію. Богдан Роткович – учень 9-го класу, цього дня він декламуватиме вірші. Про важливість дати 29 січня хлопець знає багато та впевнений, що про це має пам'ятати кожен свідомий українець.

Богдан Роткович, учень 9-го класу ЗОШ №8

- Цей захід взагалі важливий для українського суспільства, тому що саме 29 січня є святом найбільшої національної свідомості української молоді. Тому що тоді загинули саме не вояки, яким було по 50 або по 60 років, а саме молодь.

Захід розпочали з хвилини мовчання на згадку про усіх героїв України. Продовжив вечір-згадку отець Олександр своєю проповіддю та молитвою. Далі ж програму продовжили колективи міста та школи.

Стрічка новин