Полтавським рятувальникам дали для роботи американські хулігани

Ними користуватимуться і в обласному центрі, і в Гадячі, Гребінці та Решетилівці. Таке обладнання, що замовили в американських колег. Також від Державної служби з надзвичайних ситуацій на Полтавщину приїхали три білоруських МАЗи і спецавтомобіль за 75 тисяч євро. А ще спільним фінансуванням нарешті придбали перший сучасний аварійно-рятувальний човен для водойм Кременчука.

Якщо по-простому – це автоцистерни МАЗ. Одна така вивозить 400 літрів води, 4 тонни піноутворювача і 7 рятувальників. Суперпрохідне та повністю сучасно укомплектоване обладнанням з усього світу спецавто тепер – у розпорядженні полтавців.  

Ігор Литвишко, заступник начальника 4-ї ДПРЧ м.Полтави

- Тут є німецькі апарати – дрегери, аварійно-рятувальне обладнання, «штилівський» бензоріз, «штилівська» бензопила. І новинка у полтавському гарнізоні – штурмова сокира і лом «Хуліган». Це з Америки прийшло. Чому його так називають, бо вигадав його американський пожежник з прізвищем таким. Звідти пішло. Це класно. Багато пожежників чекали цього лома.

Тепер, кажуть полтавські вогнеборці, із ним будуть вчитись. 

Ігор Литвишко, заступник начальника 4-ї ДПРЧ м.Полтави

- Осьо цей лом. Він іде в парі з штурмовою сокирою. В принципі, воно таке важкеньке, продумане. І є підтвердження, що це з Америки – ось цей значок. Вони йдуть ковані, високопродуктивні такі.

І лом, і весь цей пожежно-рятувальний автомобіль відтепер працюватиме в Полтаві. Його відправлять до частини, що знаходиться по сусідству з автовокзалом.

рятувальник показує, як відкривають двері американським обладнанням

Подібну техніку частина Ігоря отримувала 10 років тому. Тоді теж був 8-тонний КАМАЗ. Але нинішний – вже більш сучасний. Наприклад, потужніший насос: замість звичних 40 літрів за секунду постачатиме 60. 

4 таких МАЗи білоруського виробництва загальною вартістю 18 з половиною мільйонів гривень роздають рятувальникам біля обласної адміністрації. Три з них поїдуть до Гадяча, Решетилівки та Гребінки. До Лубен – спеціальний автомобіль за 75 тисяч євро, призначений, у першу чергу, для робіт під час ДТП, та аварійно-рятувальний човен, якого зачекалися у Кременчуці.

Віталій Малецький, міський голова м.Кременчук

- Місто Кременчук сьогодні отримує перший сучасний оперативно-рятувальний катер для потреб свого підрозділу. Так склалося, що в місті Кременчуці велика акваторія річки Дніпро, Кам'янського та Кременчуцького водосховищ. І на островах досить часто виникали пожежі.

Автівки, а також обладнання отримали від Державної служби України з надзвичайних ситуацій, обласної, районної та міської влад. 

Сергій Пругло, начальник Полтавського міськрайонного управління ГУ ДСНС у Полт.обл.

- Минулого року ми отримали від Державної служби надзвичайних ситуацій такий автомобіль, який вже залучається до всіх надзвичайних ситуацій на території міста Полтави. Він показав себе досить надійно.

Плюс від рятувальної організації Великобританії вогнеборці 1 Державного пожежно-рятувального загону отримали телескопічний гідравлічний домкрат, насосну станцію, акумуляторний розжим, комбіновані ножиці, різак з нахиленими лезами та шланги.

Стрічка новин