Родина полтавського атовця Ростислава Чипенка сьогодні отримала нагороду

Указом Президента від 14 листопада 2017 року орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено 38-річного Ростислава Чипенка. Цього дня орден з рук керівництва 90-го окремого десантного батальйону отримувала мама та дружина захисника. У Ростислава залишилося троє дітей.

Полтавець Ростислав Чипенко виріс у сім'ї військових. Мама говорить: дід Ростислава був льотчиком, кадровим офіцером. І хоч хлопець працював у цивільній сфері, бажання служити Вітчизні в нього було завжди. Мріяв про Аеромобільні війська, та служити довелося в Національній гвардії України.

Від служби за контрактом Ростислава намагалися відмовити всі: і батьки, і дружина. У чоловіка підростало троє дітей.

Ігор Солод, гол.старшина 90-го окремого десантного батальйону, старший сержант

- І оце 8 травня так трапилося, що та ділянка території, який край нам був необхідний, щоб приблизитись до ворога, розмінувати, так вийшло, що він першим зайшов, і підірвався на вибуховому пристрої.

Ростислав Чипенко мріяв про 90-ий окремий десантний батальйон. Спочатку був в першій десантно-штурмовій роті, потім перевівся до інженерно-саперного взводу. Їх називають «їжаками», і їх робота – найвідповідальніша. 

Лариса Шамшева, мама загиблого Ростислава Чипенка

- Якраз це було у травні місяці, він і каже (телефоном): «Ти знаєш, мама, я пішов не вбивати на війну, а рятувати. Є в цьому різниця? Я не стріляти і вбирати, а рятувать людей пішов. Я вчора, - говорить, - зняв кілька розтяжок - 10-15 - і в мене така гордість в душі, що я врятував чиїсь життя. Я врятував молодих хлопців».

В сапери пішов з початку 2017, а 8 травня вирушив на своє останнє завдання.

Алла Чипенко, вдова загиблого Ростислава Чипенка

- Упродовж дня він дзвонив, кілька разів, да, він був зайнятий, він каже: «Я зайнятий», але він дзвоне кожну хвилинку-дві: «Я вас люблю, я за вами скучаю», він не хоче цю розмову закінчувать, ну йому пора було виходить, він пішов на це завдання, і після цього, телефон він виключив, і більше не включився його телефон...

90-ий батальйон ті, хто в ньому служить, на сьогоднішній день називають кращим батальйоном як у високомобільних десантних військах, так і в Збройних Силах України. Він мало коли виходив з передової, а в березні 2017 р. зайшов під Мар'їнку. Ростислав загинув під час зачистки «сірої» зони на дачах біля Оленівки.

Ігор Солод, гол.старшина 90-го окремого десантного батальйону, старший сержант

- Стіна героїв наших – 57 загиблих, полтавчан десь приблизно (Полтава, Полтавська область) – десь 7-8 чоловік. В Зайцево коли зайшов батальйон, перший загиблий – полтавець, на промзону Авдіївку, перший загиблий – Кабушка Мирослав, під Мар'їнку, перший загиблий – Чипенко Ростислав. Тобто, отака статистика пішла.

Сергій Зайцев говорить: в сапери він брав юнаків із вогником в очах. В Ростислава він був. Крім того, Чипенко був молодшим сержантом. З обов'язками справлявся добре, зброєю володів – теж.

Сергій Зайцев, заступник командира 90-го батальйону, майор

- Полтавщина може пишатися, що виховує таких синів. Боєць був класний. На жаль, загинув. На жаль, нагороди довго йдуть, на жаль. Але добре, що вона знайшла героя. На жаль, посмертно.

Указом Президента від 14 листопада 2017 року Ростислава Чипенка нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію