Як описувала преса події української революції?

Саме про це можна дізнатися з документальної виставки в Державному архіві. Експозиція «Полтавська преса про події Української революції 1917-21 років» містить 57 документів, серед яких – зразки періодики та світлини тогочасних громадських діячів.

Як тривало державотворення у 1917-1921 роках та яке економічне становище мала Полтава, може розповісти тогочасна преса, яка представлена на виставкових стендах архіву.

За словами директора Державного архіву Полтавської області Валентини Гудим, виставки проводять традиційно, але ця – особлива. 

Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області

- Цього разу ми вирішили менше показати архівних документів і більше зробити акцент на пресу: місцеву, центральну, де ці події найбільше висвітлювалися.

Виставка об'єднала 57 документів, серед яких – місцеві періодичні видання та світлини громадських діячів Української революції 1917-21 років. 

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області

- Це рідкісні матеріали, навіть в Полтаві в нас є тільки окремі примірники тих чи інших газет, а комплексних таких періодичних видань того періоду (немає). Вони як правило зберігаються в Києві. Велику кількість джерел свого часу було вивезено до Москви, до Петербургу.

Центральну частину виставки представляють матеріали місцевих періодичних видань, серед яких «Полтавська громада», «Полтавський день» та «Вісник Полтавського громадського комітету». 

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області 

- Їх було біля двох десятків у той період. Це були державні газети, політичні газети, приватні. І, звичайно, той тематичний діапазон був теж широкий.

Полтавські періодичні видання містять інформацію про основні етапи державотворення, соціально-політичну та економічну ситуацію на Полтавщині. Крім газет представили ще й документи про пошанування діячів революції. Виставка діятиме декілька днів, і за її матеріалами будуть проведені тематичні уроки для учнівської і студентської молоді Полтави.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію