Акція «ОдежиНА»: півтора року – 18 тонн одягу

Стільки речей за цей час передали співробітники благодійної організації «Світло надії» людям та організаціям, які цього потребують. Благодійна справа продовжується. Черговий контейнер у середу встановили у медичній академії.

Його обережно заносять та залишають на першому поверсі. Відтепер у стоматологічній академії розташовуватиметься контейнер для збору речей «ОдежиНА». До баку одразу потрапляють перші речі.

Ідея встановити контейнер не у торговому центрі чи громадському місці з'явилася одночасно і у представників організації «Світло надії», і у колективу навчального закладу. Вони зустрілися, обговорили деталі, як результат цього – поява такого соціального баку в академії.

Валерій Похилько, проректор УМСА

- Цей формат для нас, до речі, дуже важливий, оскільки ми розуміємо, скільки навіть тих пацієнтів і психіатричної лікарні потребує такої допомоги, скільки є в нас людей, які знаходяться за межею бідності, і вони потребують саме цих речей.

Раніше у виші волонтери вже збирали речі для нужденних. Щоправда, без таких спеціальних баків. Одяг передавали переселенцям, атовцям. Нині своїми речами готові допомагати іншим категоріям громадян.

Володимир Курило, студент УМСА

- Звичайно, це – один із сенсів життя – допомагати іншим людям, дарувати своє тепло тим, хто цього потребує. І ці контейнери тут – не просто так. Ми будемо віддавати теплий, чистий одяг тим, хто цього потребує.

Після того, як контейнер заповниться, його вміст перебиратимуть соцпрацівники «Світла надії». В залежності від типу одягу розподілятимуть речі за пунктами призначення.

Світлана Большева, психолог БО «Світло надії»

- У нас є Центр адаптації для безхатченків. Також там мають змогу одягтися ті люди, які взагалі не мають нічого. Також частина цих речей потрапляє до Кризового центру для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах. Ми допомагаємо матерям з дітьми, які мають потребу. Є клієнти підліткового центру, які проживають в не дуже гарних умовах і матеріально не забезпечені.

До слова, із Кризовим центром медична академія готова співпрацювати і в інших напрямках. Зокрема, влаштовувати профілактичні огляди його клієнтів та проводити просвітницькі лекції.

Валерій Похилько, проректор УМСА

- Ми плануємо цілу низку лекцій, яка буде присвячена безпосередньо і просвітницькій роботі, і ви, до речі, можете бачити оці санбюлетні, вони будуть в цьому центрі, де ми б хотіли донести до кожної мами, до кожної цієї дитини про здоровий спосіб життя. Ми хочемо, щоб ці діти виросли саме в розумінні, що таке сім'я, що таке Україна і що таке правильний спосіб життя.

Не виключено, що у навчальному закладі можуть встановити ще кілька контейнерів для збору одягу – в залежності від активності студентів та викладачів. Загалом у Полтаві за час існування акції «ОдежиНА» вдалося зібрати близько 18 тонн речей для нужденних.

Стрічка новин