Що у порціях?

Кожного року міська рада для того, аби нагодувати дітей у садках, витрачає мільйони гривень. Зараз, наприклад, вихованців дошкільних навчальних закладів – більше 10 тисяч. Що отримують вони на сніданки та обіди, хто робить для них котлети та пюре, і на яких кухнях – цього тижня перевіряли очільники міста разом з моїми колегами.

Котлетки на обід будуть у вихованців 17 дитсадка. Малеча вже поснідала. Доки займаються своїми справами, на кухні працюють. Один кухар готує котлети, інший смажить. Далі вони потраплять ще й до духової шафи. За процесом цього ранку спостерігають гості.

О.Мамай заходить на кухню: «А що в меню у вас сьогодні?»

Кожного року мер намагається відвідати всі заклади. У 17 дитсадку Олександр Мамай вирішив поглянути, як працює харчоблок і чим годують найменших полтавців.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- На сьогоднішній день із 50 дитячих садочків відремонтовані повністю 5 харчоблоків. Якщо ми кожного року будемо ремонтувати, осучаснювати по 5-7 харчоблоків, то за 3-5 років у нас все повністю буде замінено. Тут харчоблок ще не замінений, але він у належному стані, дякуючи саме працівникам.

Далі – екскурсія до груп. У кожній є своя, окрема міні-кухня. Тут формують порції для малечі.

Лариса Хилименко, директор ДНЗ №17 «Школа здоров'я»

- На кухні тут у них, будь ласка, – тарілки для першого, другого, чашки. Посудом забезпечена кожна група: і каструлями, і чайничками, для першого, для другого, допоміжний. Усе промарковано.

Елеонора сама відвідувала цей садок і привела сюди сина. 

Елеонора Сідан, мама

- Тут кожного дня або м'ясні продукти, або рибні. Овочі, фруктові напої. Мені дуже приємно, що тут дають багато вітамінів: вітамінні чаї, фрукти. Щодня.

Мама говорить: син з'їдає усе, бо смачно.

Лариса Хилименко, директор ДНЗ №17 «Школа здоров'я»

- Цю групу, зокрема, догодовуєм, якщо хтось не з'їдає. А взагалі, діти після прогулянки на подвір'ї дуже добре їдять. І сплять.

А це – допоміжна кухарів – овочесховище. В середньому поповнюють запаси двічі на місяць за потребою. 

Оксана Матяш, комірник ДНЗ 

– На окремих полицях – цибуля, окремо – картопля, буряк, морква. У сухому приміщенні обов'язково, з гарною вентиляцією і без денного світла.

– Температурний режим витримується?

– Так, має бути не вище +10. Зараз у нас на градуснику +3.

Перебоїв із харчуванням у дитсадках немає, говорить мер. Адже завбачливо договори на поставку продуктів місцева влада продовжила ще на пару місяців, щоб за цей час провести нові тендери.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Батьки всього харчують дітей на 60%. 40% доплачує міська рада. На сьогоднішній день у нас понад 12,5 тисяч дітей, які в дошкільних закладах. Ми виділяємо дуже великі кошти – понад 18 мільйонів щорічно на харчування дітей в дитсадках.

А це вже ясла-садок №40 «Ромашка». Тут більш нова кухня – капітальний ремонт харчоблоку провели у 2016, а півроку тому відремонтували і комору для зберігання продуктів. Навіть порції в таких умовах виглядають ще смачнішими.

Цього року в міському управлінні освіти обіцяють капітально відремонтувати ще 5 харчоблоків у дошкільних закладах.

Стрічка новин