Від мін в Україні щотижня страждає одна дитина

Від мін в Україні щотижня страждає одна дитина

За даними міжнародної благодійної організації SOS-Kinderdörfer, міни у Східній Україні загрожують життю близько 220 тисяч дітей.

В середньому щотижня від мін на Сході України помирає чи отримує поранення одна дитина. А загалом на охопленому конфліктом Донбасі міни загрожують життю та здоров'ю близько 220 тисяч дітей. Про це у середу, 24 січня, заявив у Мюнхені керівник міжнародної благодійної організації SOS-Kinderdörfer ("СОС Дитячі містечка") в Україні Андрій Чуприков.

Також організація оголосила про розширення власної просвітницької програми в Україні щодо небезпеки, яку складають міни, та навчання обходженню із ними. "Смертельна небезпека чатує повсюду", - заявив Чуприков під час свого виступу. За словами благодійника, життєво необхідно навчити дітей, що мешкають у охопленому війною регіоні, змалку впізнавати міни та убезпечувати себе від них. Про конфлікт "майже забули, але він продовжуєтсья", додав він.

У вівторок, 23 січня, перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Гуґ заявив, що розмінування на Донбасі є однією із передумов для стабільної нормалізації у регіоні. Під час прес-конференції він назвав розмінування та знешкодження боєприпасів пунктом, "який потребує невідкладної уваги сторін". "Але сторони чинять рівно протилежне тому, про що ми говоримо, - вони кладуть нові міни, привозять більше озброєнь, риють нові окопи", - підкреслив Гуґ.

Згідно з повідомленнями українських військових, у вівторок на лінії зіткнення зберігалася тиша. "Станом на 18:00 жодного обстрілу в бік позицій Збройних сил України не було зафіксовано", - повідомив штаб АТО на власній сторінці у Facebook.

Стрічка новин