Гаряча кава, студенти та поліція

Про насильство в сім'ї говорили в обласній бібліотеці. Тут пройшов пізнавальний захід «СТОП насильству у сім'ї». Про причини появи конфліктів та шляхи їх вирішення студентам розповідали правоохоронці. Це не перша зустріч подібного формату в рамках дії програми «ПОЛіС» – Поліція і спільнота.

Вже не вперше у залі обласної бібліотеки збирається молодь, щоб обговорити важливі для них питання з поліцією. В організації таких зустрічей допомагає програма «ПОЛіС», покликана наблизити поліцію до суспільства.

Тетяна Теренкова, асистент проекту «ПОЛіС»

- Ми працюємо з дуже широкою аудиторією: це і дорослі, і діти, і підлітки. Вони важливі в першу чергу тому, що люди перестають боятися поліцію, стереотипи руйнуються, і люди спілкуються вільно.

Учасники програми запевняють: такі зустрічі необхідні полтавцям, аби почувати себе захищеним.

Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України

- Цей проект полягає у тому, щоб більше розказувати, зустрічатися представникам поліції зі звичайними громадянами. Розказують, як вони працюють, щоб громадяни розказували про свої проблеми, які вони бачать, і щоб у суспільстві росла довіра між поліцією і громадянами.

На цій зустрічі студенти одного з полтавських коледжів могли дізнатися більше про поняття домашнього насильства. Тему для обговорення обрали не випадково – в Україні прийняли Закон про домашнє насильство.

Богдан Зябленко, лейтенант поліції

- Будемо пояснювати сьогодні нашим гостям, як ми робимо зараз, і як ми будемо робити в подальшому. Багато чого цікавого розповідатимемо стосовно сімейного насильства, як воно поділяється, які етапи, як циклічно воно знову повторюється і які причини. Доволі серйозна тема, тому що, дійсно, викликів на 102 ми опрацьовуємо колосально багато.

Полісмени розповідають про пілотний проект «ПОЛіНА» та про те, куди слід звертатися у разі необхідності. 

Аліна Кондратенко, поліцейський роти №3

- Розкажемо про новий проект «ПОЛіНА», який спрямований на те, щоб якнайшвидше, в найкоротший термін реагувати на виклик «насильство у сім'ї». Це окремо створена мобільна група, на жаль, наразі це лише у трьох містах, але до кінця 2018 року даний проект охопить усі міста України.

Соціальна проблема, піднята під час зустрічі, – одна з наймасштабніших у багатьох країнах світу. В Україні близько 60% населення страждає від домашнього насильства. Аби змінити цю статистику, поліція й проводить подібні заходи з молоддю міста.

Стрічка новин