Насильство щодо жінок – злочин

В Україні ухвалили Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який набере чинності в січні наступного року. За даними опитування, яке проводила громадська організація «Психологічна кризова служба наслідків психотравмуючих подій», 81% військових і 90% цивільних виступають проти насильства у будь-якій формі. У якості респондентів виступили майже 1,5 тисячі людей із 8 областей України.

За даними Інституту соціологічних досліджень, 68% жінок в Україні зазнають знущання в сім'ї, із яких 20% – це побиття. Насильство є великою проблемою, але не завжди кривдник несе покарання. 7 грудня 2017 року в Україні ухвалили Закон «Про запобігання та протидію домашнього насильства». 

На думку експертів, які зібралися за «круглим столом» для обговорення Закону, деякі моменти в документі варто уточнити та внести правки. Час на це є, адже документ набирає чинності за рік. 

Вікторія Курилко, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО по Полтавській області

- Цей закон має бути доопрацьований: починаючи від формуляра, який має бути протокол, і закінчуючи тим положенням, що є позитивний факт криміналізації відповідальності за домашнє насилля.

Відповідно да Закону, легкі наслідки насильства караються громадськими роботами від 30 до 40 годин або адміністративним арештом на термін до 7 днів. А на тиранів, які завдали тяжких наслідків, чекають штрафи, громадські роботи, обмеження та позбавлення волі.

Під час «круглого столу» експерти обговорили суперечливі моменти в законі, а також можливості держави для практичного втілення зазначених норм. 

Вікторія Курилко, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО по Полтавській області

- Але далі, як з ним працювати. От, наприклад, Закон поки що не дає відповіді на питання: куди подіти домашнього насильника, як його відселяти, як далі з ним працювати, тобто, багато ще питань.

Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб Вікторія Курилко вважає: якщо людина живе у ситуації насильства, вона має негативне мислення і не вірить, що все може бути краще. Але варто лише наважитися на зміни.  

За допомогою слід звертатися, якщо є навіть найменші сигнали, серед яких: жінка зазнала насилля хоча б один раз, звинувачує себе, що сама у цьому винна та боїться про це говорити. У таких ситуаціях, перш за все, допоможе поліція та центри реабілітації жертв насильства в сім'ї.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію