Полтавці посварилися через реконструкцію площі перед обласною адміністрацією

Чергове засідання щодо реалізації проектів-переможців концептуального проекту «Територія Майдану» перетворилося на обмін звинуваченнями. Що робитимуть з визначеним переможцем, чи проводитимуть новий конкурс – так і не визначились. Хоча, в обласній адміністрації кажуть: готові дати гроші і забезпечити технічну підтримку.

Як змінити площу перед Полтавською обласною адміністрацією? Відповідь намагалися дати, провівши конкурс. Їх відбулося вже три. Але ситуація не прояснюється. В обласній адміністрації вкотре збирають нараду щодо містобудівної ситуації для комплексної забудови території і реалізації проектів-переможців концептуального проекту «Територія Майдану» та інвестиційного проекту «Будівництво ЦНАП у м.Полтаві». 

Обласні керівники просять дати матеріал: що хоче бачити на площі громадськість. 

Микола Білокінь, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА

- Ви обговорюєте, комісія обговорює. Ви скажіть, коли закінчите обговорювати. Після цього – гроші виділені і ми будемо робити те, що забажає громадськість. Оце те, що я вам передаю від голови облдержадміністрації. І ми готові вислухати всі пропозиції, як рухатися далі.

Натомість окремі активісти закидають чиновникам: невідомо, хто обирав складі комісії, не всіх запросили на нинішнє засідання, і зробили це в останній момент.

Юлія Петушинська

- Лише за 4 години. Не всі змогли прийти.

Доки одних вдалося вгамувати, інші представники громадськості нагадують історію конкурсів. Перші два були провалені. Після третього таки визначили переможців. Але один із них – пролобійований владою, і що далі – не відомо.

Іван Минак, учасник Революції Гідності

- Визначили 1-3 місця. Роздали нагороди. Ніхто не проти був роздати виграшні гроші. Але після цього було обговорення: впроваджувати, чи не впроваджувати цю роботу в життя. Більшості не було. І фахівці, достатньо відомі в Полтаві, були проти впровадження цієї роботи.

Далі ще рік тому запропонували владі закрити третій конкурс і знову зібратись на засідання. Але, кажуть учасники ініціативної групи, відповіді так і не отримали. Тепер активісти пропонують або оголосити четвертий конкурс, або провести замовний: тобто, заплатити гроші людям, які розроблять проект площі та пам'ятного знаку. 

Інші активісти заперечують: проект збирались втілювати.

Ігор Кіянчук, громадський активіст

- Відкриваєм протокол: рекомендують до реалізації проект-переможець Оксана Білявська, кандидат архітектури, Ганна Бока, кандидат архітектури, Наталія Кондерпермерова, інститут проблем сучасності, Панков – архітектор, Посполяков – архітектор. З громадськості тільки Ворона, Фасій і Ситько. Це маніпуляції чи брехня?

В адміністрації пропонують призначити ще одні збори.

Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ

- За 10 днів збираються всі, хто хоче брати участь у цьому – як ви його назвете. Ми даємо актову залу. І чи абсолютною більшістю вирішите самі. Підходить таке? Тому що зараз ніхто не хоче брати відповідальність. Один раз конкурс пройшов – комусь не подобається, хтось у лобіюванні звинувачує. Буде такий самий другий конкурс – знайдуться чиїсь родичі. Це безперспективно. Якщо ви хочете самі – будь ласка, ми вас зберемо. Шановна, я вас прошу – ще одне поривання, і ми встаємо і йдемо. Це безперспективно розмовляти з вами у такому тоні.

Врешті, кілька учасників залишають залу, а засідання закривають.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію