На Полтавщині створили штаб боротьби пенсіонерів-силовиків за свої конституційні права

Він координуватиме дії громадських організацій у досягненні спільної мети – домогтися від Уряду перерахунку пенсій. Вже майже два роки за достойні щомісячні виплати тим, хто у різні часи захищав нашу країну та безпеку громадян, бореться і голова Соціалістичної партії України Сергій Каплін. Нардеп також побував на зборах військових пенсіонерів у Полтаві.

Колись вони стояли на варті безпеки полтавців, зараз влаштовують мітинги та шукають справедливості у владних кабінетах. Колишні військові та співробітники силових структур тільки з початку року двічі перекривали дороги в Полтаві, аби про їх проблеми почули. Найбільш нагальне питання – перерахунок пенсій.

Олександр Марущенко, голова КР Громадських ветеранських організацій силових структур Полтавської області

- Питання виникло в тому, що 27 грудня Уряд скасував дію постанови 704. По старому законодавству пенсія повинна збільшитися в 3 рази. А так, що нам Гройсман заявляв? «Ми вам додамо півтори тисячі. Потім сказали 60%».

За 704 постановою у нинішніх військових мало підвищитись грошове забезпечення, а отже пенсії зросли б і у відставників, однак Кабмін введення цієї норми в дію відтермінував. А от пенсіонери-міліціонери вже два роки мають законні підстави для отримання більших пенсій, однак, перерахували їх тільки тим, хто виграв суди. Днями вирішити проблему колишні співробітники силових структур намагалися на засіданні «круглого столу» у Парламенті. Там слово від Полтавської області мав Анатолій Шелудченко.

Анатолій Шелудченко, голова Спілки офіцерів України у Полтавській області

- Майже по всій Україні в обласних центрах і в районних центрах проводилися такі акції. Але терпець уривається. Тому я запропонував депутатам: починайте працювати з Урядом, інакше терпець урветься. І якщо ми почнемо з Урядом працювати і добиватися, буде біда.

Після парламентського обговорення народний депутат України Сергій Каплін із 80 колегами підписали постанову з вимогою до урядовців виконувати свої ж постанови. Втім, щоб таки добитися її прийняття, голова Соцпартії запропонував військовим пенсіонерам, як можна підвищити ефективність їхніх протестів.

Сергій Каплін, голова Соціалістичної партії України

- Вони отримують сьогодні по півтори тисячі гривень пенсії. Це є ненормальним. Ми два роки оббивали пороги Кабміну і Верховної Ради України. Час пройшов. Все. Сьогодні ми створили штаб – це загальнонаціональний штаб, куди долучаться активи організацій з кожного району, з кожного села, з кожної області, і ми будемо давати справжній бій нинішній владі для того, аби забезпечити виконання наших соціальних, конституційних прав.

Голова СПУ готовий об’їхати всю країну, щоб підняти людей. За допомогою цього штабу, переконаний Сергій Каплін, протести військових вдасться зробити масовішими. Це, у свою чергу, врешті-решт дозволить домогтися отримання гідних пенсій і повернення боргів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію