До відзначення Дня Соборності долучився і Краєзнавчий музей

Виступи істориків, провідних науковців, презентація книги та виставки – так День Соборності відзначили у Краєзнавчому музеї. Інформацію, зібрану по крихтах з газет та архівів, об'єднали у збірку наукових статей «Полтавщина в Українській революції 1917-1921 рр.». Не залишили байдужими гостей заходу і виставки з матеріалів фонду музею.

Пізнавальний захід до Дня Соборності України влаштували працівники Краєзнавчого музею. Розпочався він з «історичного флешмобу», як його називають музейники. Під час нього гостям розповіли головні засади IV Універсалу Центральної Ради – це і стало стартом екскурсу у минуле України. Подорож у часі від революції 1917 року до сьогодні зробити цікавішою музейникам допомогли провідні науковці області, серед яких – Віктор Ревегук та Тарас Пустовіт. Науковці представили збірку статей «Полтавщина у роки Української революції 1917-1921 років». У ній представлені матеріали, підготовлені до конференції з нагоди 100-річчя Української революції. Одна зі статей у книзі – адаптований рукопис полковника Степана Лазуренко, який у часи революції зі своїм полком перебував у Полтаві.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області

- Так трапилося, що до моїх рук потрапив рукопис про перебування цього полку у Полтаві у грудні 17-го року. В цих документах, в своїх рукописах він описує, де вони розміщувались, які були провокації, як більшовики створювали постійно оці ситуації провокативні.

Описано у рукописі і терористичний акт, що відбувся у Полтаві у готелі «Європейському». Розкрито у збірці й чимало інших цікавих фактів. Віктор Ревегук обрав для себе іншу тему. У своїх статтях, що ввійшли до збірки, він розповідає про українське село. 

Віктор Ревегук, кандидат історичних наук

- Моя стаття про селянські спілки. Ця тема, вона взагалі-то мало досліджена, і мене найбільше зацікавила тому, що три чверті населення України того часу – це були селяни. За ким піде селянин, така і буде наша держава. А на Полтавщині їх ще було більше, якщо брати відсоток.

Чимало цікавого про історію Полтавщини у часи революцій дізналися гості заходу. Про рідне місто розповідали не лише збірки та історики, а й виставки. Так спеціально до Дня Соборності України відкрилися експозиції «У боротьбі за волю» з фонду музею, та «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921», підготовлена науковцями Українського інституту національної пам'яті.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію