Судові засідання у справі «Полтавафарм» тривають

У якості підозрюваних – колишній директор КП «Полтавафарм» Валерій Прядко та заступник начальника відділу з економічної безпеки Руслан Гнєздов. Цього разу засідання провели не з передачею документів та доказів, а уже з допитом свідків у справі. Останню ж перенесли на 23 січня – для продовження допиту. 

В Октябрському районному суді триває розгляд справи відносно представників комунального підприємства «Полтавафарм» – колишнього директора Валерія Прядка та заступника начальника відділу з економічної безпеки Руслана Гнєздова.

Підозра – надання хабара у розмірі 35 тисяч гривень працівнику поліції за неправомірну вигоду, а саме – пришвидшення надання ліцензії підприємству для торгівлі наркотичними речовинами в аптеках.

Перший свідок – Леонід Горяєв, який працював на той момент заступником начальника організації агентурної роботи управління протидії наркозлочинності.

Леонід Горяєв говорить: «заминка» у справі була в тому, що представники «Полтавафарм» не надали довіреність, і посилається на постанову Кабміну №469 від 13 квітня 2011 р. 

Леонід Горяєв, свідок 

- 4 травня зайшли документи на канцелярію ГУ НП, ми їх ще не бачили. 12 числа зайшли до управління протидії наркозлочинності, і через 3 дні – 15 – у мене була розмова з Гриценком, він мені сам зателефонував і каже: ми можемо приступати до роботи. Я йому вже тоді на 15 число повідомляв, що у вас відсутня довіреність.

Але в списку необхідних документів цієї постанови немає пункту – довіреність. І, як з'ясувалося у ході судового розслідування, документи до ГУ НП потрапили ще 27 квітня. А відповідь комунальне підприємство «Полтавафарм» мало отримати у термін 10 днів.   

Сергій Горбань, свідок, заступник директора КП «Полтавафарм»

- Вони нам повинні були дати дозвіл або відмовити. Ні того, ні іншого не було. В чому відмовити: в нас може щось не в порядку, чи ще якісь причини. Але хоча б причину вони повинні назвати, щоб ми мали час її виправити.

У справі фігурувала ще й цифра: ніби сума, яку намагалися передати, склала 270 тис. грн. А все для того, щоб правоохоронець прийняв позитивне рішення щодо надання дозволу аптечним закладам здійснювати діяльність з обігу наркотичних засобів та психотропних речовин. Колишній директор підприємства Валерій Прядко спростовує цю інформацію, адже невідомо, звідки взялася ця цифра. 

Валерій Прядко, обвинувачений

- Сьогодні почався допит прокуратури. Ви бачили, свідок один із поліціянтів, який не дуже конкретно висловлювався і дуже багато плутав понять, плутав своє особисте з робочими справами.

Для «Полтавафарм» ліцензія вкрай необхідна, адже наслідки були б катастрофічні. 

Валерій Прядко, обвинувачений 

- Наскільки велика відповідальність перед людьми і перед Богом лежить на підприємстві, а тоді б і на них лежала, коли вони затягували час, щоб люди могли дійти до тієї точки, що люди б просто не отримали знеболюючі. Люди б не могли прооперуватися, тому що засоби для наркозу теж входять в цю категорію лише по ліцензії.

Комунальне підприємство «Полтавафарм» подало повторний лист до ГУ НП з приводу ліцензії 2 червня 2017 року. Але, на відміну від попередньої заявки, цю виконали в термін. 

У ході судового дослідження допитали свідків у справі та з'ясували дати. Наступне засідання назначили на 23 січня – для продовження допиту свідків у справі.

Стрічка новин