На Водохреща Православна церква закликала допомагати тим, хто цього потребує

Благодійний концерт та ярмарку віряни влаштували у стінах палацу дозвілля «Листопад». Основна мета вечора – зібрати кошти для лікування онкохворих дітей. До збору долучилася і міська влада. Загалом майже тригодинний концерт та ярмарка принесли хворим дітям більше 20-ти тисяч гривень.

Зала палацу дозвілля «Листопад» повна, тут зібралися небайдужі до чужого горя полтавці. Церковний хор – на сцені, ярмарка – у холі, окремий стенд належить вихованцям недільної школи. У свято віряни вирішили допомогти онкохворим дітям. Основне гасло акції – «Чужих дітей не буває». 

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

- На цій акції представлені різні поробки, різні солодощі, які зроблені руками дітей наших воскресних шкіл Полтавської єпархії Української православної церкви, а також благодійним центром «Благо». Всі виручені кошти від цих поробок і від цих солодощів будуть направлені на лікування онкохворих дітей.

Щороку акція проходить у період Різдвяних свят, а також на Пасху. Основною метою організатори називають об'єднання людей, а також закликають їх до добра та миру. Митрополит Филип говорить: такі заходи давно стали традиційними, і цьогоріч їх проводять вже удванадцяте. У традиційному Різдвяному концерті беруть участь церковні хори та вихованці недільних шкіл релігійних громад Української православної церкви, вихованці міських мистецьких гуртків та шкіл, солісти Полтавської обласної філармонії.  

Поки маленькі та дорослі співаки виконують композиції зі сцени, у холі кошти продовжує збирати благодійна ярмарка. Тут на столах іграшки, сувеніри та подарунки ручної роботи, а також великий вибір пряників, цукерок та інших смаколиків, кошти з продажу яких також підуть на благодійність.

Катерина Дашевська, волонтер БЦ «Благо»

- Тут роботи діток недільних шкіл православних храмів Полтавської єпархії, також роботи різних людей, які відгукнулися, навіть не можу сказати точно хто, бо люди підносять, підносять, підносять все більше і більше. І з Полтави, і з інших районів, навіть з Білорусії нам прислали посилочку з печивом. І це дуже приємно, це дуже радує, що в наш час є стільки небайдужих людей.

Діти з недільної школи також намагаються продати якомога більше своїх товарів, на їх стенді – пряники, печиво та пиріжки, їх малеча готувала власноруч. Незважаючи на вік, діти точно знають – їх допомога важлива.

Даша Шпигун, юна учасниця благодійної акції

- Ми зараз продаємо такі прянички, роздаємо всім, які вони є. Усі кошти ми будемо не собі забирати, а на благодійну акцію для онкохворих дітей.

Міський голова щороку відвідує Різдвяні концерти. Говорить, що саме такі заходи є дуже важливими, бо вони об'єднують полтавців.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьомого січня народився Ісус Христос, сьогодні – Водохрещення і, мабуть, це всі ті церковні свята, які повинні об'єднувати територіальну громаду. Тому, користуючись нагодою, я хочу висловити як міський голова слова подяки владиці Філіпу за те, що він намагається своєю церквою об'єднати нашу громаду.

Наприкінці заходу усі учасники святкового дійства отримали почесні грамоти від Митрополита Полтавського і Миргородського Филипа та міського голови Олександра Мамая.

А от подружжя Олександра та Тетяни Дубових отримало від мера неочікувану звістку. Очільник міста повідомив, що невдовзі їхня родина отримає житло.

Стрічка новин