Покладанням квітів до пам'ятника Кобзарю у Полтаві відзначили День Соборності України

Завдяки Акту Злуки, проголошеному у 1919 році, Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорської імперії, возз'єднавшись в єдину Українську державу. Біля монумента Кобзареві цього дня зібралися представники обласної влади, місцевого самоврядування, громадськість. Всі вони вітали одне одного зі святом, а дехто отримав нагороди.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. У Полтаві активна громада цього дня збирається біля пам'ятника Шевченку: кладуть до підніжжя меморіалу квіти, вітають одне одного з чи не найбільшим національним святом. Серед присутніх – представники обласної та міської влад, місцевого самоврядування, освітяни, аграрії, молодь. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Сьогодні – урочисте свято усієї держави – День Соборності, День Єднання. Цей день дійсно величний, тому що ми сьогодні будуємо нову Україну сучасну. Нам вкотре потребується єднання, любов, коректність, тому що ми будуємо нову націю українську.

Та лише привітаннями й покладанням квітів не обмежилися. В урочистій атмосфері привітали тих, хто постійно у той чи інший спосіб допомагає українцям єднатися, і доводить це конкретними справами.

Олександр Марусенко, Хильківський сільський голова

- Сьогодні мені будуть вручати державну нагороду «Орден за заслуги третього ступеню». Ця нагорода вручається по указу Президента за досягнення у роботі в громаді місцевого самоврядування.

Нагороджували під час свята працівників аграрної гаузі, діячів культури, медиків, представників органів місцевого самоврядування. Усього 14 нагород знайшли своїх володарів. Найвищою відзнакою став Орден Княгині Ольги III ступеню. Серед нагороджених – і Наталія Дудченко.

Наталія Дудченко, директор Котелевського тер.центру надання соціальних послуг 

- Ця відзнака – це відзнака для нашого трудового колективу, для наших людей. Адже задля них ми працюємо.

Головне, на чому наголошували, – об'єднання українців й полтавців зокрема. Тому не в останню чергу присутні на заході згадували військових, які захищають наші рубежі.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Я хотів би сказати, мабуть, слова вдячності нашим військовим, які сьогодні на Сході України. В незалежності від того, де вони проживали, на Сході, чи на Заході, чи в центрі України, вони в одному окопі захищають наші рубежі. Я хотів би, щоб ми всі були такі ж єдині, як вони там, на Сході.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію