Чи годуватимуть полтавських школярів?

Чутки про те, що батьки самі мають забезпечити дітей обідами, почали ширитися наприкінці канікул. Виявляється, зберегли харчування тільки пільговим категоріям. Решта – учні 1-4 класів – залишилися без нього. Справа у тому, що торги, які міська влада завбачливо оголосила ще восени, відмінили. Причиною цьому стало балтійське підприємство, що поскаржилося до Антимонопольного комітету України. Тепер навіть закладені з міського бюджету гроші на харчування не можуть використати.

Позачергове засідання виконкому міський голова скликає вранці у понеділок через ситуацію, що склалася із харчуванням учнів 1-4 класів полтавських шкіл, – після канікул вони залишились без безоплатних гарячих сніданків.

На початку листопада в міському управлінні освіти оголосили торги на послуги гарячого харчування для школярів. Оскільки пропозиція сягала майже 25 мільйонів, процедуру проводили у формі євроторгів, і вона передбачала довготривалість – майже 2,5 місяці. Пропозицій надійшло 6.

Світлана Тарашевська, заступник Полтавського міського голови

- В тому числі була надана пропозиція товариства «Пантем.UA» – це прибалтійська фірма. Розглянувши тендерним комітетом всі документи, подані учасниками, управління освіти відхилило пропозицію товариства «Пантем.UA», оскільки у них не було підкладено основного документу – меню, за яким ми могли б проконтролювати, як харчуватимуть наших дітей і яке обов'язково мали б погодити у СЕС. І вони не надали довідки про наявне у них обладнання.

 Пропозицію цього учасника відхилили, решту допустили до торгів. На початку грудня балтійське товариство поскаржилося до Антимонопольного комітету України і торги призупинили. Комітет зобов'язав управління освіти відмінити торги. Це рішення полтавці отримали 19 січня.

Незважаючи на те, що кошти на харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій 5-11 класів у міському бюджеті передбачені, витратити їх міська влада не може.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Більше, ніж 25 мільйонів на харчування дітей в цьому бюджеті вже виділені. І сьогодні після того, як буде рішення прийнято чи Антимонопольним комітетом, чи його буде скасовано судом, тоді ми розпочинаємо харчування дітей. Будем проводити ще тендер. Тому, як мінімум, ще 2 місяці діти наші будуть без харчування.

 Поки ситуація вирішується, на виконкомі ухвалюють рішення про безоплатне харчування пільгових категорій учнів відповідно до постанови Кабміну:

Леся Марталішвілі, начальник управління освіти Полтавького МВК

- Учні 1-11 класів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах закладах загальної середньої освіти, а також учні 1-4 класів з числа дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про соціальну допомогу малозабезпеченим» за наявності відповідних документів.

Міський голова наголосив – всі діти цих 4-х пільгових категорій будуть забезпечені безкоштовним сніданками. Що стосується інших, питання харчування поки що мають вирішувати батьки та педагоги.

Така ситуація, кажуть керівники міста, є і в інших областях. Тому сподіваються, що у ситуацію втрутяться керівники держави.

Нагадаємо, з 1 вересня 2017 року вартість одноразового гарячого харчування (сніданок) в загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів комунальної форми власності складає 10 грн. за рахунок коштів міського бюджету.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію