Право вибору – за пацієнтом

Це – одне з нововведень медичної реформи, яка стартує у 2018 році. Відтепер пацієнти повинні обрати собі лікаря та укласти з ним договір. Нововведенням є і створення єдиних тарифів для лікування пацієнтів, а паперову звітність пропонують перевести в електронний варіант, створивши єдину базу.

2018 рік став початком і стартом нової медичної реформи. На українців чекає ціла низка змін у медичній галузі.

Перш за все, пропонують замінити паперову звітність на електронну, створивши єдиний електронний реєстр пацієнтів. Таким чином з'явиться можливість виписувати електронні рецепти.

Також кожен зможе обрати собі лікаря за власним уподобанням. Пацієнт не обмежений місцем проживання чи реєстрації, та в будь-який момент зможе змінити своє рішення. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Якщо ви не хочете з цим сімейним лікарем, то це ваше право. Ви не уклали декларацію, бо захотіли з іншим лікарем – це ви обираєте. Але сьогодні це теж ставить завданням перед тими самими медичними працівниками, що їм треба змінитися, потрібно вчитися.

Крім цього, пропонують ввести єдині тарифи на лікування. Обсяг послуг для пацієнта буде описаний в «Порядку надання першої медичної допомоги», який зараз готується до затвердження. 

Згадали й про програму «Доступні ліки» для населення. Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини та прийти до аптеки, яка є учасником програми.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Всі ліки, якщо брати і дивитися, вони виписуються по діючій речовині. Є достатньо ліків, незважаючи, що там 198 торгівельних назв, але для того, щоб забезпечити отримування ліків, є достатньо того, щоб забезпечити пацієнта цими препаратами. 

Начальник управління фінансово-економічної роботи Ігор Куделич вважає: варто донести до людей, щоб усі знали про програму «Доступні ліки».

Ігор Куделич, начальник управління фінансово-економічної роботи Департаменту ох.здоров'я

- Донести особливо до сільського населення, що є така програма, бо на початку воно дійсно трохи буксувало, бо не всі люди знали про це. А в кінці року ми підійшли і ми бачимо, що люди бажають отримати таблетки без перериву. 

У 2018 році обіцяють розширити список ліків у програмі та додати 2 нові діючі речовини: для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію