У Тростянці – свято!

Всі мешканці зібралися біля ставка, адже сьогодні – Водохреще. Хто – скупатися у воді, а хто – відпочити у колі друзів чи рідних. Говорять, у цей день вода набуває цілющих властивостей та може довго зберігатися. Але купатися, чи ні – вибір кожного. У цій справі головне – віра у те, що ти робиш.

Мешканці селища Тростянець пройшли хресною ходою. Сьогодні на свято Водохреща тут зібралися всі: діти, молодь та люди похилого віку. У кожного – своя мета візиту до водойми.

Спочатку – ритуал освячення, а тоді вже й можна пірнути у цілющу воду. Мешканці селища говорять: такі процедури на Водохреще приносять користь як для тіла, так і для душі.

Хрещенська вода може зберігатися не один рік. Нею обробляють рани, умивають дітей та п'ють при поганому самопочутті. А от купатися, чи ні – вибір кожного. Головне – віра у те, що робиш. 

о.Олександр, священик с.Щербані 

- Якщо ви слабі вірою, то вам краще не ризикувати. Але по вірі нашій і гора зсунеться з місця, говорить Христос в Євангеліє.

А ось – одні з перших сміливців, хто пірнав в ополонку. 

Олександр Ковира, купався в ополонці

- Для здоров'я. Потрібно підтримувати здоровий спосіб життя, та і свято сьогодні відповідне.

Купаються переважно чоловіки, але є сміливці й серед жінок. 

Катерина Коваленко, купалася в ополонці

- Я вдячна Богу! Я таке відчула: таку благодать, здоров'я, що не можу словами передати. Це тільки треба відчути його на собі, на власному тілі.

А для Тетяни Штепи та її родини свято Водохреща – сімейна традиція. Уже 5-ий рік поспіль вони організовують ці гуляння для мешканців селища Тростянець.

Тетяна Штепа, мешканка с.Тростянець

- Від щирого серця я варю кашу, від щирого серця я заварюю цілющий чай. І я всіх щиро хочу бачити, рада бачити поруч з собою.

За словами Тетяни Штепи, кожен рік бажаючих завітати на свято стає все більше. Всі вони мали змогу пірнути в цілющу воду, а тоді – зігрітися гарячим чаєм та кашею.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію