Тисячі містян відзначили Водохреще на першому пляжі зануренням у річку

На берег Ворскли приїздили цілими родинами, компаніями друзів та з колегами по роботі. Увійшов цього дня в холодну воду і міський голова Олександр Мамай, для якого купання у день Хрещення Господнього – традиція із більш ніж 25-річним стажем. 

- Христос охрещується. 

- В річці Йордані.

Лише цього дня на пляжі полтавці у теплих пуховиках – поряд із людьми в купальних костюмах. На Водохреще традиційно перший міський пляж заполоняють ті, хто не боїться холодної води.

Вікторія Діденко, полтавка

- Вже восьмий рік я купаюся. Якось традиція вже зародилася всередині душі. От сьогодні навіть з трудом, але вирвалася. А відчуття – відчуття як завжди збадьорюють, заряджають енергією.

А от у полтавки Марини сьогодні – прем'єра. Вона вперше занурюється на Водохреще.

Марина Тіщенко, полтавка

- Я завжди хотіла. Я – мама трьох дітей. Я – то вагітна, то кормяща, то рожаю. І от нарешті стали планети... Я давно хотіла, і сьогодні все зрослось.

Від купання – лише позитивні емоції.

- Як водичка сьогодні? 

- Розкішна. «Паралізує». Гарна водичка. Все чудово.

За безпекою січневих пірнальників на пляжі стежить загін рятівників.

Іван Станов, рятівник Водолазно-рятувальної станції

- Цілу ніч ми тут чергували. Одна зміна, ми приїхали вже в 6 ранку. Все нормально в порівнянні з минулим роком. Крига тонка, і народ не заходив на лід – це дуже велике щастя.

Рятувальники відзначають: цього року тут менше людей. 

Іван Станов, рятівник Водолазно-рятувальної станції

- Ми вирубали ополонку, поставили поручні, для зручності вирубали сходи і насипали соломи, щоб коли людина виходила, не сковзалася.

Перевірив на собі воду в ополонці і міський голова Олександр Мамай. Як годиться, з головою він тричі занурився у річку. Холоду не боїться, адже на Водохреще купається вже 27 років поспіль. Каже: це загартовує.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Хочу закликати всю територіальну громаду до здорового способу життя. І дуже багато людей, мабуть, починають здоровий спосіб життя саме із занурювання в цей святковий день у воду.

Під час заходу на першому міському пляжі на всіх присутніх чекало справжнє театралізоване дійство. Полтавцям розповідали про походження свята Хрещення Господнього, українські традиції його святкування та співали обрядові пісні. А той, хто замерз, міг зігрітися запашним чаєм.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію