До осель полтавців надійшла освячена вода

Більше 10 років поспіль на комунальному підприємстві «Полтававодоканал» цей ритуал проводять священнослужителі. Життєдайну рідину також освячують в банках, пляшках та іншій тарі з побажаннями здоров'я і злагоди.

На першому водозаборі у п'ятницю людно. Із пляшками та банками полтавці прийшли сюди, аби набрати святкової життєдайної рідини.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

- Традиційно в сьогоднішній день, день Хрещення Господнього, ми освячуємо воду на «Водоканалі», на водозаборі для того, щоб ця свячена вода потекла в усі полтавські помешкання.

Митрополит Полтавський та Миргородський Филип здійснює чин освячення води. Хрещенська вода, кажуть люди, має особливі властивості.

- Сили, наснаги дає і бодрості водичка ця.

Пані Людмила – з Рогізної. Там допомагає місцевим ветеранам війни та літнім людям.

Людмила Стадник, полтавка

- Відвідую їх, допомагаю. Навіть, буває, водички свяченої просять, щоб я приносила. Вони не можуть сюди до водозабору підійти, так я оце їм потрошку роздаю.

Свяченою водою полтавці окроплюють помешкання, аби негаразди обходили його стороною, а також п'ють натщесерце.

Тамара Данилова, полтавка

- Хрещенська вода. Весь рік стараються її пити для оздоровлення, щоб не тільки, як кажуть, тілом, але й душею ми були здорові.

А для тих, хто у день Хрещення Господнього звик купатися в ополонці, на території першого водозабору відвели спеціальне місце. У цьому резервуарі вода – артезіанська, зі свердловини, температурою плюс 18 градусів. 

Стрічка новин