«На межі реального та абстрактного»

Саме таку назву має виставка полтавської художниці Лілії Будзінської. Експозиція поєднала 30 творів мистецтва, серед яких – жанрові картини, пейзажі та портрети, написані у стилі імпресіонізму та авангарду. Роботи художниці експонувалися на обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках. Тепер на черзі – Полтава.

«Не всі, хто схожі, – однакові» – назва першої персональної виставки полтавської художниці Лілії Будзінської. Але тоді експозиція картин була спільна: Лілії та її сестри-близнючки Юлі. Втім, з часом творчі шляхи дівчат розійшлися, і в мистецтві залишилася лише одна. На виставку завітала й перша наставниця художниці Наталія Сташкевич. Жінка говорить: дівчатка до неї потрапили, ще коли ходили до першого класу.

Наталія Сташкевич, перша наставниця дівчат

- Прийшла вона не одна, а прийшло їх двоє – абсолютно однакові. Прийшла до мене їх мама і сказала: я хочу, щоб мої дівчатка займалися у вас. Група давно сформована. А вона: ні, а я хочу, щоб вони займалися у вас. Ну добре, приводьте. І привела.

Наталія Сташкевич згадує: вже в старших класах було зрозуміло, що малювати буде Лілія, а Юля обере інший шлях. Лілія ж малювала завжди і на всьому, де тільки була змога. 

Наталія Сташкевич, перша наставниця дівчат

- І раптом вона після літа приносить масу робіт намальованих на шпалерах. Паперу не було, адже роки були тяжкі в той час для країни. І тому малювала на тому, що потрапляло під руку: старі шпалери, кусочки обгорткового паперу. Це не мало жодного значення.

А сьогодні – персональна виставка дівчини. Роботи, представлені на експозиції, створювала протягом року. Художниця Лілія Будзінська говорить: тема виставки приховує глибокий підтекст.

Лілія Будзінська, художниця

- Хотілось показати цю тонку грань, яка є між реальним. Це і назва виставки «Між реальним та абстрактним». Тобто, можна побачити в кожній картині символ чогось реального, але воно зображено в абстрактному стилі. Там іде посил до глядача.

Реальний світ трансформується в фантастичний. При цьому захоплює не достовірність зображеного, а образна модифікація та художнє втілення. 

За словами художниці, її улюблений колір – синій.

Лілія Будзінська, художниця

- Улюблена серія «Птаха». Вона мені дуже подобається по настрою. І в неї йде дуже великий посил і море. Це я її написала дуже швидко, і вона дуже подобається по кольору, по настрою, по відчуттям, які несе в собі. Там дуже яскрава кольорова робота.

Виставка триватиме два тижні. За цей час всі бажаючі зможуть ознайомитися з авангардним живописом полтавської художниці в Галереї мистецтв.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію