Селфі з уподобаними експонатами

Цього тижня полтавські музеї вдруге приєдналися до всесвітнього флешмобу. За правилами, відвідувачі музеїв могли безкоштовно фотографуватися. У такий спосіб, кажуть екскурсоводи,  вони стають ближче до історії та її атрибутів. А самі установи це робить більш відкритими, відвідування культурних осередків – не таким сумним, і приваблює більше молоді.

Зранку тут не людно. І перші гості – самі журналісти. Чекаєм на відвідувачів і робимо селфі з улюбленими експонатами.

Екскурсовод Олексій святково готовий до прийому. 

Олексій Орел, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- У нас музейна акція – відвідувачі можуть сфотографуватися в День музейного селфі зі мною в образі козака.

Минулоріч до Всесвітнього флешмобу Полтавський Краєзнавчий музей приєднався вперше. Замість 15 гривень за фото, у день Міжнародного флешмобу цілий день це можна робити (але тільки на планшети та телефони без використання спалаху) безкоштовно. У Краєзнавчому цього року не просто дозволяють фотографуватись, а й з фондових зібрань дістали кілька нових експонатів – картини та копії меблів, виготовлених в майстернях губернського земства. 

Марина Кондратенко, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Це, перш за все, і поширення культурної спадщини серед молоді, і залучення відвідувачів до музею (нам би цього дуже хотілося), і для тих, хто буває часто у соцмережах, – це можливість поповнити новими селфі свої сторінки.

Традиційні улюбленці відвідувачів Краєзнавчого музею – мамонт, експонати відділу природи та козацтва. 

Богдан вирішив закарбувати себе зі скіфськими бабами.

Богдан Городницький, відвідувач

- Це розмиває межу між музейними експонатами та відвідувачами, вони можуть ближче познайомитися. І це дозволить краще дізнатись про роботу музею. Люди хочуть бачити себе зблизька у колі друзів, ніж десь здалеку на окремій фотографії.

Працівники музею чекають від відвідувачів селфі на своїй сторінці «Полтавський Краєзнавчий музей» у Фейсбуці. За це, кажуть, мають подарунки.

Марина Кондратенко, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Ми виберемо найкращі. Звичайно, це буде не одне селфі. І цих переможців ми запросимо на екскурсію в кімнату унікальних експонатів музею – в нашу скарбницю. Вона оновлена. Це безкоштовно, звичайно.

Хоч ми і зараховуємо себе до постійних відвідувачів музеїв, але теж скористались можливістю і зробили на пам'ять селфі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію