Сьогодні – «Голодна кутя» або другий Святвечір

За віруваннями, вода, освячена 18 січня, має надзвичайну силу. У Нижніх Млинах віряни проводили цей обряд у Свято-Георгіївському храмі. А після спільної молитви занурювалися у річку, аби увесь рік не хворіти.

Дзвони Свято-Георгіївського храму сповіщають про свято. Мешканці Нижніх Млинів, а також прихожани з інших навколишніх селищ стають учасниками хресної ходи. Віряни приходять на берег річки, де проводять спільну молитву. Потому протоієрей Олег Дубецький звертається до людей зі святковими привітаннями. Перш за все бажає здоров'я.

Олег Дубецький, протоієрей

- Всіх вітаю з цим прекрасним днем. Хочу побажати в першу чергу здоров'я. Тому що це – найцінніше: духовного, душевного і тілесного. Укріпи всіх Господь.

Запасаються здоров'ям на весь рік люди, занурюючись у річку. Збирається цього дня входити у крижану воду пан Сергій. У нього така традиція – вже 7 років. Проводить цей ритуал у Нижніх Млинах.

Сергій Попельнюх, полтавець

- Цей храм – сильний. Сама назва Георгія Побєдоносця. Місце – сильне. День сьогодні великий, радісний. І чому ж не прийти?

18 січня, кажуть віряни, також неодмінно варто освячувати воду. Адже вона після цього набуває унікальних властивостей.

Світлана Стрілець, мешканка с.Чутового

- 18 числа вважається Богоявленська. Це великого освячення, а 19 вважається малого освячення водичка. І 19 числа вона заготовляється на цілий рік. Там формула цієї води дуже цінна. Її ніхто ще не розшифрував. Вона дуже багато цілющих властивостей несе.

До Нижніх Млинів щороку, аби освятити воду та зануритися в ополонку, приїжджають сотні людей.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію