За перший досвід – 50 тисяч євро

У Полтаві вибрали проект зміни парку «Перемога», і на нього іноземні партнери готові дати 50 тисяч євро. Полтавці кажуть: вперше за конкурсом визначили концептуальне бачення реконструкції певної зони у місті. Учасників було всього четверо, часу на проект – тільки місяць. Та, попри це, зуміли підготувати цікаві ідеї.

«Парк для всіх і кожного» – так має бути організований громадський простір та благоустрій полтавського парку «Перемога». Під цим гаслом працювали і отримали підтримку полтавські архітектори-містобудівники. Вони за місяць створили концепцію розвитку парку і отримали найбільше схвальних відгуків. Для цього за малий проміжок часу вивчили і проблеми парку «Перемога», розповідає куратор творчої групи Андрій Конюк. Головна – це у 4 рази перенасиченість його відвідувачами.

Андрій Конюк, керівник групи переможців 

- Розглядають цей парк тільки з тієї частини, яка у нас біля Першотравневого проспекту. Але територія більша: і вона біля вулиці Нижньомлинської. І складно потрапити на ту, так би мовити, «нижню частину». Для цього ми в проекті запропонували медіа-центр з системою пандусів, яка забезпечує легкість спуску. Можна також запропонувати ліфт.

Плюс – це зробить доступним парк для людей з інвалідністю. Адже наразі єдиний спосіб потрапити до Співочого поля – східцями. 

А ще нинішнє зонування парку неправильне і змішане, кажуть фахівці. Це, головним чином, і намагались змінити.

Андрій Конюк, керівник групи переможців 

- Виділили оту нашу паркову алею як зону тихого відпочинку. Виділили дві зони: повністю окремо – зону атракціонів (туди всі атракціони перенесли), а зону дитячого відпочинку зліва від паркової алеї запропонували для трьох вікових груп.

Саме цей проект обрали кращим з-поміж 4 представлених на архітектурному бліц-конкурсі ідей на кращу концепцію організації громадського простору та благоустрою парку «Перемога». Ідеї міська влада має використати для реконструкції даної зони.

Представники німецької компанії GIZ, яка й організувала для Полтави конкурс, працюють у місті два роки з проектом «Інтегрований розвиток міст», і це – перший наочний результат співробітництва.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Взагалі, коли приїжджають Матіас Брандт чи Матіас Ельгар, для мене це свято. Це означає, що в місті буде щось нове, цікаве і креативне. І хочу зразу анонсувати: у нас вже є домовленості з Матіасом стосовно проведення чогось аналогічного щодо парку прирічкового.

Перший рік вивчали проблематику міста, а тепер перейшли до активного етапу, який передбачає співпрацю влади та пересічних мешканців.

Матіас Брандт, керівник проекту GIZ

- У нас уже двічі відбувся захід «Майстерня міста», і з-поміж 4 міст, які беруть участь у проекті «Інтегрований розвиток міста», саме Полтава мала найбільшу кількість відвідувачів. Безпосередньо у місті Полтава від 7 до 9 тисяч людей взяли участь у заходах.

Іноземні партнери повідомили, що готові дати 50 тисяч євро на перевтілення парку «Перемога».

Наприкінці 2018-го планували завершити співпрацю з полтавцями. Але тепер заявляють про продовження її ще на 2 роки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію