У місті зафіксовано 32 випадки захворювання на кір

В Україні триває спалах кору, не стала винятком і Полтава. У місті зафіксовано 32 випадки хвороби, а 85% хворих не мали щеплень. Аби запобігти поширенню вірусу, лікарі закликають полтавців вакцинуватися, адже це – єдиний дієвий спосіб попередити хворобу. Лікарні міста, стверджують медики, у повній мірі забезпечені вакциною та готові прийняти усіх бажаючих.

Україна потерпає від вірусу кору. Основна небезпека хвороби полягає в ускладненнях та високій контагіозності, тобто, ймовірності зараження.

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я

- Початок кору, він не специфічний, тобто, ті симптоми, що можуть бути при грипі, при гострих респіраторних захворюваннях. Тобто, висока температура, нежить, кашель, дуже сильне запалення очей, тобто, кон'юнктивіт, і потім вже через 4-5 днів з'являються вже висип.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, за перші два тижні нового року на кір захворіли 1 285 людей: 856 дітей і 429 дорослих. Серед хворих є і полтавці.

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я

- З початку цього, поточного року, 2018-го, у нас на кір захворіло 13 осіб. Взагалі за весь цей період спалаху, сімнадцятий та вісімнадцятий рік, захворіло 32 особи, переважна більшість – це діти, і переважна більшість – не щеплені.

Лікарі кажуть: 85% хворих не мали щеплень. Ольга Кальна цього дня у поліклініці разом зі своєю донькою. Їм, впевнена, боятися нічого, адже щеплення зробили вчасно.

Ольга Кальна, відповідальна мама

- Я вважаю, що це дуже важливо. З самого народження жодної прививки, жодного щеплення ми не пропускали, й тільки нам виповнилося 6 років, ми одразу зробили щеплення від кору. Тобто, в нас жодного пропущення немає, усі щеплення ми робимо.

У Полтаві, стверджують медики, таких свідомих батьків стає все більше, порівняно з минулим роком значно збільшилася кількість бажаючих зробити щеплення. Стійкий імунітет забезпечує внутрішньом'язове введення живої вакцини, саме вона захищає не лише від кору, а й від краснухи та паротиту. За календарем щеплень, вакцину вводять двічі: у віці 12-ти місяців та у 6 років. Імунітет же найчастіше діє протягом усього життя.

Наталія Заморська, завідуюча дитячою амбулаторією сімейної медицини по вул.Петра Юрченка

- У нас на кінець 17-го року було щеплено 98% дітей першого року життя, які підлягають, і 96% шестирічок, це ті, які підлягали щепленню проти кору, краснухи та паротиту. Кількість бажаючих провести щеплення, які навіть з якихось міркувань відмовлялися, значно виросла.

Протипоказанням до щеплення можуть бути захворювання у гострій стадії, тривале використання гормональних препаратів та препаратів для лікування злоякісних новоутворень. Перш ніж вакцинуватися, слід пройти огляд у лікаря. У разі, якщо в дитини з якихось причин відсутнє щеплення, батькам слід звернутися до свого педіатра. До 18-ти років дитина має право на безкоштовне щеплення, дорослі також можуть отримати імунітет, придбавши вакцину в аптеці. Її ціна – до 300 гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію