Чи внесуть 20 об'єктів археології до культурних пам'яток?

 Саме таку кількість культурних об'єктів запропонувала «Охоронна археологічна служба» на розгляд ради з питань охорони культурної спадщини. Геолокація – різна: Котелевський, Лохвицький та Полтавський райони. Захист всіх культурних пам'яток був підкріплений презентацією та звітами, але цього виявилося не досить: запит відхилили, а документацію повернули на доопрацювання.

«Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» на засідання Консультативної ради запропонував аж 20 об’єктів археології. Вони знаходяться на території Котелевського, Лохвицького та Полтавського районів.

Лариса Біленська, провідний науковий співробітник «Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба»

Сьогодні на розгляд консультативної ради ми подаємо 20 нововиявлених археологічних об'єктів. Ці об'єкти були виявлені на території Полтавської області під час проведення досліджень Лівобережної археологічної експедиції нашої служби.))

На думку наукового співробітника центру Лариси Біленської, пам'ятки мають історичну цінність, тому їх необхідно взяти на облік.  

Лариса Біленська, провідний науковий співробітник «Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба»

- Переважно це поселення, поселення представлені такими об'єктами доби бронзи, неоліту, а також пізнішого часу. Це ранньослов'янські об'єкти. Це також у нас ідуть пізносередньовічні: 17–18 століття.

Об'єкти, які пропонує центр «Охоронної археологічної служби» до цього в жодних списках культурних пам'яток не були.

Валентина Вождаєнко, заступник начальника управління культури Полтавської ОДА

- Я хочу зауважити, що саме ці об'єкти культурної спадщини, які пропонуються для розгляду, вони не занесені. Тому я вас, шановні колеги, дуже уважно прошу розглядати, адже ми попередньо вивчали це питання, і щиро вірю, що сьогодні ми розглянемо і дійсно визначимо, чи є це пам'ятками.

Під час засідання Консультативної ради у членів комісії виникли зауваження до оформлення облікової документації.

Директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост вважає: території, які хочуть внести до заповідних зон, занадто великі, і варто переглянути, чи дійсно всі ці обсяги містять історичну та архітектурну цінність. Крім того, немає повної інформації про об'єкти. 

Ігор Корост, директор історико-культурного заповідника «Більськ»

- Чи це «шульфи», чи розкопи, і чому немає? От ми, коли, наприклад, коли готуємо облікову документацію, ми додаєм фото «шульфів», розкопів, опис. Тут – дивись звіт 13 і 16 року.

Запит «Охоронної археологічної служби України» про внесення 20 об’єктів археології до списку культурних пам'яток відхилили, а документацію повернули на доопрацювання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію