Менше кримінальних правопорушень, більше – адміністративних

Така статистика злочинності у середовищі неповнолітніх у 2017 році по Полтавській області. Про це на прес-конференції повідомили працівники ювенальної превенції. Розповіли правоохоронці й про те, як борються із продажем дітям алкоголю та цигарок.

У 2017-ому неповнолітні скоювали шахрайські дії, втікали з дому та вчиняли правопорушення. Проте тих, які підпадають під категорію «кримінальних», правоохоронці зафіксували менше у порівнянні з 2016. 

Ірина Карюк, начальник ювенальної превенції ГУ НП в Полтавській області

- Ми можемо відмітити також, що також зазнає зменшення – вчинення у групі неповнолітніми кримінальних правопорушень. Тобто, спільно з дорослими. Це – 39, минулого року було 62, що на 37,1% менше. Також зменшилася кількість крадіжок майна за ст. 185 ККУ на 26,6%.

Натомість збільшилася кількість адміністративних правопорушень. У поліції говорять про 9% зростання. Відносно неповнолітніх склали 184 адміністративних протоколи. На профілактичних обліках поліції наразі перебуває 115 дітей. Частина неповнолітніх-порушників – на контролі служби пробації.

Лілія Кропивка, заст. начальника Полтавського міжрайонного відділу з питань пробації

- Перебуваючих неповнолітніх на обліку служби пробації рахується по Полтавській області 31 неповнолітній. За 17-ий рік допущено нових кримінальних правопорушень серед цієї категорії дітей троє проти семи за аналогічний період минулого року. Тобто, статистика говорить, що є певні результати спільної взаємодії, спільної співпраці.

Об'єднують зусилля правоохоронці та відповідні служби і в боротьбі з продажем неповнолітнім алкоголю та цигарок. Торік за це правопорушення поліція склала 63 адміністративні протоколи.

Ірина Карюк, начальник ювенальної превенції ГУ НП в Полтавській області

- Із розглядом адміністративною комісією 17 матеріалів направлені до органів фіскальної служби для розгляду та прийняття рішення, і по 19 прийнято рішення. По 14 суб'єктах господарювання було вжито штрафних санкцій на загальну суму 183 тисячі гривень і анульовано 7 ліцензій.

Підприємців, які порушують закон, реалізовуючи алкогольні та тютюнові вироби дітям, штрафують. Сума покарання складає від 510 до 1700 гривень. Невдовзі правоохоронці проводитимуть рейди закладами задля встановлення фактів продажу неповнолітнім спиртних напоїв та цигарок. Відвідуватимуть з перевірками також розважальні місця після 22-ої години, зокрема, щоб виявити дітей, які вживають спиртне.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію