В Полтаві рятувальники витягли чоловіка з води

Останній вирішив скоротити шлях та перейти річку у районі першого міського пляжу, натомість, провалився під кригу. Допомога перехожого та швидка реакція рятувальників зберегли йому життя. Щоб уникнути подібного, надзвичайники проводять профілактичні рейди та бесіди з рибалками та дітьми, розповідаючи правила поводження на кризі.

На річці Ворскла, у районі першого міського пляжу, чоловік провалися під кригу. Посеред річки опинився, бо хотів скоротити дорогу. 

Олексій Наріжний, помітив утопаючого

- Набрав 101 і застосував міри з порятунку цього утопаючого. Взяв буксирувальний трос із машини, прив'язав до нього палку, лопату і почав витягати його до тих пір, поки не приїхали хлопці з МЧС.

Для надання допомоги довелося залучити 5 чоловік особового складу 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини та 1 одиницю техніки.

Олександр Гливук, рятувальник ГУ ДСНС України у Полтавській області

- Потерпілий знаходився у воді, йому надавав допомогу пересічний громадянин, який побачив його, та за допомогою лопати і шнурка тримав його на плаву. 

 Дуже часто під кригу потрапляють і рибалки, які виходять на риболовлю, як тільки вдарять перші незначні морози.

- Прилади для безпеки? Он, плішня. У мене тільки плішня. Ото попробував лід тримає, попробував, сів та «погуцикав» – нормально. Доріжка є куди йти. По свіжому снігу не ходжу.

З рибалками працівники пожежно-рятувальної частини проводять профілактичні рейди та бесіди. І застерігають: крига ще занадто тонка для риболовлі і може не витримати вагу людини. 

Андрій Собакар, фахівець з оперативного реагування та цивільного захисту 3 пожежно-рятувальної частини 

- На даний час лід ще тонкий, тому є небезпека провалення під лід. Ось ми й проводимо таку роз'яснювальну роботу з рибаками для запобігання нещасних випадків на льоду.

З початку 2018 року на території Полтавської області стався один випадок утоплення та 2 випадки щасливого порятунку.

Стрічка новин