Послідовники да Вінчі та Едісона: юні полтавці створюють власні винаходи

Вихованці гуртка радіозв'язку, що діє при Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді, паралельно з тим, що вчаться працювати в радіоефірі, вивчають програмування та виготовляють незвичайні пристрої. У Міжнародний день дитячих винаходів з талановитими полтавцями спілкувалися наші журналісти.

«Усім привіт» «морзянкою» передає 14-річний Андріан Остроушко. Він відвідує гурток «Юні оператори аматорської служби радіозв'язку». З технікою – на «ти». Нещодавно власноруч зібрав ось цей пристрій.

«Він являє собою світлодіодний масив та плату, яка цим масивом керує»

Пристрій більш декоративний, жодної прикладної функції. Утім, є в Андріана і корисні винаходи. Полегшує його роботу у гуртку, наприклад, регулятор для паяльника.

Андріан Остроушко, відвідує гурток «Юні оператори аматорської служби радіозв'язку»

- В деяких ситуаціях тобі потрібна температура більша, в деяких – менша, і тому цей пристрій допомагає паяльником користуватися.

Нові технічні ідеї, говорить хлопець, зазвичай приходять нізвідки: черговий проект може спасти на думку і під час уроків, і під час вечері.

- Дроти, три лампочки, два теристори і один резистор на один кіло.

8-річний Михайло якраз закінчив збирати електрокомутатор для лампочок. І демонструє нам принцип його роботи. 

- Світиться ця лампочка. Роблю ось так – світяться ці дві.

Хлопчик найменший у цьому гуртку. Утім, юний вік не заважає йому працювати зі складними схемами. У його мріях – створити робота-вантажника.

Михайло Русін, відвідує гурток «Юні оператори аматорської служби радіозв'язку»

- Він міг би використовуватися в шахтах, щоб переносити велике каміння. Якби в мене хватало грошей, я б його вже зробив. Я б його хотів зробити так, щоб він був схожий на людину, тільки трохи більше, щоб в нього плечі були великі, і ось тут коліна, тому що там мотор.

Як можна втілити ці мрії у життя, юним радіотехнікам на заняттях підказує керівник гуртка Дмитро Денисюк.

Дмитро Денисюк, керівник гуртка «Юні оператори аматорської служби радіозв'язку»

- Коли дитина починає щось виготовляти, але вона приходить без знань фактично, ми даємо базові знання. І коли вона починає працювати, виготовляти щось руками, у неї починають виникати питання, як це робити. Наша задача – пояснити. Коли вона починає виготовляти, виникає така ситуація, що не там болтик закрутив, не там припаяв, і вийшов новий ефект. Це – винахід.

Винахідники – творчі люди, стверджує пан Дмитро. У той же час вважає: будь-які креативні ідеї мають підкріплюватися політехнічними знаннями.

Дмитро Денисюк, керівник гуртка «Юні оператори аматорської служби радіозв'язку»

- Теорія показує, куди потрібно рухатися практику. Адже якщо не бачиш напрямку, це всліпу працювати. Обов'язково – математика. Фізика – це закони природи, тут же і радіотехніка включається. Ми ж не знаємо, як працюють ці елементи, як ми можемо далі створювати?

Спеціально для таких невтомних творчих особистостей з технічним складом розуму у світі започаткували День дитячих винаходів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію