15 га землі – для учасників АТО

Саме таку площу виділили для учасників бойових дій та сімей загиблих. 90 чоловік вже отримали накази Головного управління Держгеокадастру про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою. Ділянки площею 10 соток знаходяться на території Тростянецької сільської ради Полтавського району.

Забезпечення земельними ділянками учасників АТО та сімей загиблих, рідні яких виконували завдання в зоні проведення антитерористичної операції, відбувається у рамках програми соціальної допомоги. 

Ігор Тищенко, координатор центру допомоги учасникам АТО Полтавського регіону

- У списку у нас 15 сімей загиблих, які отримують. Інваліди і учасники бойових дій.

Голова Координаційної Ради Віталій Турпітько говорить: для 90 учасників бойових дій уже підготовлено накази Головного управління Держгеокадастру про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність. 

Віталій Турпітько, голова Координаційної Ради громадських організацій учасників АТО

- Ділянки знаходяться відразу за Буланово, «Явір» там знаходиться. І от відразу за «Явором» йде згин річки, і от в цьому згині всі ділянки фактично недалеко від річки. Вони прямо біля «Явора» у ніші знаходяться, оточені річкою.

Загальна площа, яку виділив Держгеокадастр, – 15 га.

Віталій Діденко, голова Полтавської районної ГО «Братерство учасників АТО Полтавщини» 

- Загальна площа, яка була надана і Держгеокадастром, і заброньована Держгеокадастром, – це 15 га. Вона знаходиться біля річки, біля лісу, тобто, біля населеного пункту, де є інфраструктура, і в подальшому, я думаю, ми будемо й далі розвивати й село.

Деяким власникам ділянок пощастить, адже вони стануть власниками вікових столітніх дубів.

Віталій Турпітько, голова Координаційної Ради громадських організацій учасників АТО

- Там поодинокі дуби. Наскільки я пам'ятаю, їм там всього два, де сторічні дуби. Але я вважаю, навпаки, кому на ділянку потрапив цей дуб, то це взагалі... Я б особисто хотів, щоб на моїй ділянці був такий дуб віковий, який би давав затінок, адже це прирічкова зона і там дуже жарко.

Коли зможуть учасники бойових дій розпоряджатися своїми ділянками, поки що невідомо.  

Віталій Діденко, голова Полтавської районної ГО «Братерство учасників АТО Полтавщини» 

- Згідно чинного законодавства, зараз Держгеокадастр надасть дозволи на виготовлення документації. А все буде залежати від фірми, яка буде робити, і від людей, як вони зможуть заплатити.

Розробка проектів землеустрою коштуватиме 3 тисячі гривень за один проект. 

Стрічка новин